Huawei P10 vs. Galaxy J7 (2017) vs. LG Q6

Witajcie, pierwszy post na forum, więc od razu się przywitam.



Zamierzam wkroczyć w świat VR i w pełni cieszyć się symulatorami jazdy samochodem, a jako, że nastal czas na zmianę telefonu, to postanowiłem jak najbardziej ukierunkować swój wybór pod kątem tego sposobu wyświetlania obrazu.



Mój wybór padł na te 3 telefony:

Huawei P10

Samsung Galaxy J7 (2017)

LG Q6



Samsung i LG mają przekątne 5.5", co jest naprawdę zachęcające, natomiast P10 kusi parametrami, przy czym ma niestety przekątną 5,1". Boję się, czy ta przekątna nie jest za mała i efekt “Kinowych pasów” nie będzie wyeksponowany, co może odczucia VR.

Co do Q6, to moje obawy idą w kierunku Screen Ratio 18:9, przez co obraz może nie być wyświetlany poprawnie i znow - Kinowe pasy.

Liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów :wink:



Dodam, że przebieram w ofertach operatorów sieci komórkowych, więc wybór jest dość mocno ograniczony.

A jak z rozdzielczością ekranów tych telefonów?

Q6 - 1080 x 2160 px (5,50") 439 ppi

P10 - 1080 x 1920 px (5,10") 432 ppi

J7 - 1080 x 1920 px (5,50") 401 ppi



Pojawiła się jeszcze opcja LG G6, ale słyszałem, że nie obsługuje on Google DayDream, co dla telefonu tej klasy jest naprawdę dużą wadą.

G6 będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Z tego co kojarzę, to te powyżej też nie wspomagają Daydream, a na G6 masz najwięcej mocy, by odpalić DD nie oficjalną drogą, do której przygotowuje poradnik.



Odnośnie twoich obaw o 18,5:9 - mam S8, miałem S8+ i nie było żadnych problemów z obrazem, a wręcz pojawiły się zalety większego ekranu :wink:



P10 i resztę rodzinki Huawei oddzucałbym z marszu, zobacz ile problemów z czujnikami w nich na forum.