Wybór telefonu do VR do 2000zł - porównanie modeli

Cześć wszystkim,



Od jakiegoś czasu poszukuje telefonu do VR (posiadam BOBOVR Z4). Telefon będzie także wykorzystywany do normalnych czynności (dzwonienie, smsy, internet). Budżet ok. 2000zł - mogę wydać trochę więcej jeśli warto, chętnie wydam także mniej bo czekam na XIAOMI Mi7:)

Warunki:

  • PPI - powyżej 500
  • ekran QHD
  • wielkość ekranu - od 5 do 6 cali
  • marka - bez znaczenia (oprócz SONY i HTC ze względów czysto subiektywnych - nie lubię tych marek :slight_smile:), “chińczyki” też wchodzą w grę.



    Mam na oku takie modele:



    Vernee Apollo 4G Phablet

    PLUSY - 534 PPI, niezły aparat, CENA powala - ok 700zł :slight_smile:

    MINUSY - egzotyczna marka, subiektywnie brzydki, poza tym za te pieniądze…

    Antutu - 98.500



    Elephone S8 4G Phablet

    PLUSY - bardzo mi się podoba wizualnie w wersji niebieskiej, cena - 850zł, podobno bardzo dobry ekran jeśli wierzyć youtubowi i “testerom” z zagranicy

    MINUSY - bardziej kojarzę niż Vernee :slight_smile: ale też egzotyka, 490PPI

    Antutu - 87.550



    LeTV Leeco Le Max 2

    PLUSY - sporo dobrych recenzji w necie, wizualnie niezły, dobra wydajność, cenowo koło 1000zł, PPI515

    MINUSY - nie widzę za bardzo, może tylko kolor (widziałem tylko różowawe)

    Antutu - 124.789



    Samsung S6/S7

    nie ma co opisywać - wiadomo :slight_smile: na minus wysoka cena w porównaniu do osiągów i daty premiery telefonu.

    Antutu - 81.087/134.828



    LG G6

    cenowo podobnie jak Samsung -wizualnie na plus dla LG

    Antutu - 140.360



    Wybór niby oczywisty, a jednak kusi trochę sprawdzenie czy chiński marki własne potrafią zrobić dobry telefon :slight_smile:

    Będę wdzięczny za porady i opinie, szczególnie jeśli są tu osoby które mają jeden z tych 3 “chińczyków” i trochę go poużywały.

ja bym się zastanowił nad s7 edge

Ale przecież to “EDGE” nic nie daje w kwestii VR - nie wiem nawet czy nie będzie przeszkadzało. Dla mnie osobiście zbędny gadżet. Dodatkowo ma mniej PPI niż zwykły.

tak ale plusem jest 5,5" ekran, 5.1" to troche mało

z poższych modeli brałbym S7/S7E - GearVR, pewna jakość, na korzyść Edge’a (jeśli dobrze kojarzę) jest większa bateria i chyba ciut szybszy CPU - do sprawdzenia :wink:

z tych chińczyków wszystko dla mnie odpada, najmniej LeTV, ale z tą marką pojawiały się problemy np: <URL url="https://forum.vrpolska.eu/t/letv-x600/83/1 text=“viewtopic.php?f=46&t=34”>https://forum.vrpolska.eu/t/letv-x600/83/1

Dziękuje :slight_smile: odstawiam “chińczyki”.



Mogę kupić nowy LG G5 za ok. 1300zł. Warto ?

Nie miałem z nim styczności, ale chyba za niewiele więcej można wyrwać S7e, który modelami “wstecz” od najnowszego stoi mniej więcej tak samo jak LG, ale ma wspominamy przeze mnie Gear vr :stuck_out_tongue: