Gogle dla "okularnika"

Jakie są najlepsze gogle z możliwością regulacji soczewek? Znalazłem gogle totem Ale szukam jakiegoś cardboarda, obecnie mam weebo3d i denerwujące jest zakładanie okularów pod gogle. Nie daje to takiego efektu jak ma być.



“Kontrola dioptrii dla oka. Totem pozwala na ustawienie soczewek względem wady wzroku z zakresu -7 do +3 dioptrii. Jeżeli nasza wada wzroku mieści się w tym przedziale to nie potrzebujemy zakładać okularów czy też soczewek kontaktowych. Wadę wzroku możemy skorygować soczewkami.”

Słyszałem wieści, że Weebo 3D w nowej wersji ma mieć regulację ostrości :slight_smile: Wtedy mógłbyś używać bez okularów :slight_smile:

Czekam z niecierpliwością :slight_smile:

Ja mam jeszcze pytanie związane z tematem. Z powodu, że noszę okulary korekcyjne, w których soczewki zawierają cylindry i pryzmaty, więc raczej żadna soczewka w cardboardzie nie zastąpi moich. I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy istnieją jakieś gogle vr z możliwością, w miarę wygodnego, noszenia pod nimi okularów korekcyjnych?

Cześć, ogólnie im bliżej oka masz soczewki tym lepszy efekt VR uzyskasz. Mam w domu gogle, które mają niestety bardzo niskie Field of View ale za to wchodzą pod nie okulary (jest to Ritech VR 3D II). Niestety w granie w wirtualnej rzeczywistości to nic nie da takiego uczucia jak gogle z soczewkami blisko Twoich oczu.

Ciekawy temat… Sam zmagałem się z tym problemem.

Niestety teraźniejsze weebo3d nie mieści moich okularów a na soczewki nie mam szans…

Bawiłem się Samsungiem Gear VR i tam jest rewelacyjna regulacja ostrości ale ta cena 4k za zestaw z telefonem…

Chyba jedynym wyjściem są soczewki kontaktowe.

a jak ktoś nie może nosić kontaktów? to co? jest zmuszony tylko do Oculusa lub Samsung VR?

Jeszcze ponoć w Cmoar ma być regulacja ostrości, no i ciągle czekamy na weebo 3.0 :wink:

Ja mam ok. -3,5 dioptri, w Weebo3d mieszą się na wcisk moje okulary, ale nie jest to przyjemne, bez nich nic nie widze,

natomiast Shinecon VR obraz w jednym oku jest dość ostry, w drugim lekko rozmazany.

ja mam większą wadę niż -5D więc niestety…

Jeżeli twoje okulary mają mniej niż 14cm szerokości to możesz spróbować Weebo3d v2.

Ja mam okulary 13,5cm szerokości i była tragedia z weebo3d 2.0

Podpinam się do tematu :slight_smile:



Mam wadę wzroku -5.5 w lewym oku i -4.5 w prawym. Żadne pokrętło do regulacji wzroku mi nie pomoże bo reguluje ono wadę dla jednego i drugiego oka, ja w każdym oku mam inną wadę… zakładanie okularów na gogle raz że jest niewygodne to jeszcze psuje efekt vr bo soczewki są dalej od oczu niż być powinny.



Sapphiron



Napisałeś że nie możesz nosić kontaktów, mogę wiedzieć co dyskwalifikuje Cię do ich noszenia ? jakaś choroba oczu ?

Przy mojej wadzie faktycznie jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydają się szkła kontaktowe i zastanawiam się czy w ogóle będę mógł je nosić. Trzeba zapisać się na badania.



Znalezione w internetach



<LINK_TEXT text=“https://recepcja.visionexpress.pl/wizyt … -umowienia”>https://recepcja.visionexpress.pl/wizyta/wybierz-sposob-umowienia</LINK_TEXT>

@pipsztok - widziałem ostatnio gogle, które miały regulacje osobno dla każdego oka, tak to chociaż wyglądało. Shinecon albo DaVinci albo coś jeszcze innego. Były osobne suwaki os góry do soczewek.

Jednak przy tak dużej wodzie może być ciężko, gogle przeważnie dają regulację w zakresie ±3.

@up Podobne widziałem w Carrefour - Jedyny sklep gdzie lokalnie znalazłem VR.

Remlas



Sprawdziłem DaVinci to taki rozbudowany cardboard również z kartonu także żadnej regulacji ostrości. Uwagę za to przykuł Shinecon ma pokrętła po obu stronach co na pierwszy rzut oka robi wrażenie regulacji ostrości dla każdego oka z osobna. Po obejrzeniu jednego filmu na youtubie wszystko staje się jasne kiedy gość przekręcał jedną gałkę druga również się kręciła efekt był taki że soczewki stały w miejscu, a smartfon oddalał, bądź przybliżał się do nich.



[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=zZvmMl2alk8[/bbvideo]

To samo jest w gear vr. Pokrętło służy do oddalania lub przybliżenia smartfona i tym samym regulacji ostrości

Poprawka: miałem na myśli te gogle, wydaje mi się, że te suwaki są osobne dla każdej z soczewek http://forum.quackvr.com/viewtopic.php?t=66

ale mogę się mylić, nie miałem ich w ręku.



Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Ostrości/korekcji w takim razie nie ustawisz