Gogle dla "okularnika"

To samo jest w gear vr. Pokrętło służy do oddalania lub przybliżenia smartfona i tym samym regulacji ostrości

Poprawka: miałem na myśli te gogle, wydaje mi się, że te suwaki są osobne dla każdej z soczewek http://forum.quackvr.com/viewtopic.php?t=66

ale mogę się mylić, nie miałem ich w ręku.



Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Ostrości/korekcji w takim razie nie ustawisz

Remlas



Im dłużej się zastanawiam tym więcej problemów dostrzegam (wiem zrzędzę jak stara baba :slight_smile: ) No bo jeżeli zmieniamy odległość soczewki od

oka zmienia się ostrość i dzięki temu będę mógł dobrze widzieć w tych goglach, ale odległość ma równie wpływ na FOV. Zatem soczewki będą w różnej odległości (bo inna wada w każdym oku) i inny zasięg/pole widzenia będę miał w każdym oku. Teraz rozkminiam jak duży może mieć to wpływ na odbiór VR.



Tak czy inaczej wielkie dzięki za “podrzucenie” tych gogli. Przed zakupem muszę przetestować, mam zbyt wiele obaw by kupić w ciemno.

IMO najlepsze będą FiiT VR. Okulary raczej się w nich zmieszczą, a jeżeli nie, to FiiTy mają regulację odległości soczewek od ekranu (każdej osobno), dzięki zamocowaniu optyki na wkręcanych gwintach :slight_smile: Zachowany jest przy tym duży FOV. Wiem, bo dałem je do przetestowania kumplowi z różną wadą na każdym oku :wink:



Aha, jedna ważna rzecz. Unikaj jak ognia chińszczyzny pokroju wspomnianego Shinecon czy VR BOX. Co prawda też mają regulację dla osób z wadami wzroku, ale pole widzenia rzędu 48° to istna porażka.

pipsztok

Niemożliwe jest to co napisałeś, że przez wadę możemy inaczej coś widzieć. To jest tak jak z okularami, jeśli ktoś ma zdrowy wzrok a drugi ma wadę wzroku i musi nosić okulary, nie zmienia mu się pole widzenia ani wielkość obiektów, widzi tak samo jak ten ze zdrowymi.

adamw00



FOV składa się z kilku czynników

  • rozmiar wyświetlacza
  • rozmiar soczewki
  • odległość soczewki od oka ( jeżeli nosisz okulary to zdejmij i odsuń o 5 cm od oczu. Ile będziesz przez nie wtedy widział ? )



    Soczewki podobnie jak okulary mogą mieć różną moc, ale tu akurat nie wiem czy ma to wpływ na FOV.

Witam Quack VRowców. Przymierzam się do zakupu gogli vr. Niestety mam wadę wzroku i noszę okulary. Czy z takim “oprzyrządowaniem” zmieszczę się do gogli- zmierzyłem swoje okulary korekcyjne mają 14,5 cm długości oprawki. Jeśli chodzi o wybór gogli to były by to Dreamzy chyba że są jakieś inne na początek.

sorki ale:

  1. szukaj - http://www.forum.quackvr.com/viewtopic.php?f=37&t=6
  2. zły dział - ten jest od software - http://www.forum.quackvr.com/viewforum.php?f=37 - ten jest od gogli

    scalam tematy



    do pytania - jaka wada? ; poczekaj na dreamzy 2.0, maja mieć regulacje ostrości

Odkopuję temat, pewnie kilku “okularników” jeszcze tu zajrzy



Niedawno byłem w discovr ( http://www.vrhunters.pl/discovr-warszawa/ ) miałem okazję przetestować oculusa CV1. Obraz okazał się dla mnie całkowicie rozmazany, musiałem wcisnąć głowę razem z okularami. Okulary były dociśnięte do twarzy, czułem jak oprawki są lekko wygięte to było zdecydowanie na minus. Ale to co widziałem przez soczewki było świetne, ogromna przestrzeń ciężko to opisać, pikseli nie widziałem tylko niska rozdzielczość rzuca się w oczy, trochę jakby na monitorze FULL HD wymusić niższą rozdzielczość.



W sieci znalazłem ciekawe rozwiązanie dla osób z wadą wzroku ( https://vr-lens-lab.com/ ) z tego co zrozumiałem zajmują się produkcją spersonalizowanych soczewek na oculusa i htc vive



Po oculusie przyszła pora na gear vr, ku mojemu zdziwieniu górne pokrętło z regulacją ostrości wystarczyło żeby korzystać bez okularów. Tu niestety pojawił się minus czyli widoczne piksele. Poza tym jednym detalem nie zauważyłem żeby jakość jakoś znacząco odbiegała od oculusa.



Znów mam mieszane odczucia z jednej strony vr bardzo wciąga, czuć to obcowanie z technologią przyszłości :slight_smile: z drugiej zaś wciąż jest to drogi sprzęt o niskiej rozdzielczości i brakiem produkcji klasy AAA czegoś co naprawdę wgniata w fotel i wywołuje opad szczęki. Każdemu kto planuje zakup proponuję najpierw wybrać się w miejsce gdzie można ten sprzęt przetestować i wyrobić sobie własne zdanie.

Ja osobiście czekam na dreamZ i weebo. Inne w moim odczuciu póki co sprawdzałem sa denne, a też mam wadę wzroku, na każdą inną.

Witam,



Właśnie zastanawiam się nad kupnem moich pierwszych okularów VR. Niestety również należę do grona “okularników”, więc wybór nie jest prosty.



Przeszukałem trochę Internet i dla osób noszących okulary chyba najczęściej polecane są gogle Fiit VR 2N - mają dużo miejsca oraz osobną regulację soczewek. Z kolei ogólnie bardzo polecane są BoboVR Z4 ale niestety okulary raczej się w nich nie zmieszczą, a mają tylko prostą regulację.



Trafiłem też na aktualną promocję BlitzWolf BW-VR3. Również posiadają osobną regulację soczewek, cena jest korzystna a z wielu produktów tej firmy jestem bardzo zadowolony. Niestety to dopiero przedsprzedaż i próżno szukać jakichkolwiek recenzji :-/ Nie wiem jak dużym problemem jest w tej chwili brak przycisku magnetycznego, w poprzednich wersjach tych gogli było to czasem podawane jako wada.



Co byście mi polecili?



Pozdrawiam,

Crocodil

hej,

przymierzam sie do zakupu dreamz vr, ale w zwiazku z tym, ze mam okulary troche nie wiem czy sie zdecyduje. Moje oprawki to nie cale 13 cm szerokosci. Moja wada to chyba nie wiecej niz -2,5. Chyba, bo jakis czas juz nie bylem u okulisty. Roznica miedzy prawym a lewym okiem to jakies -0,25. Mam też jakies tam cylindy ok 0,75 i 0,5.

No i teraz nie wiem, czy na dreamz vr dam rade z moimi okularami sie jakos zmiescic, czy moze nie beda mi w ogole potrzebne. Czy moze poczekac na wersje 2.0, bo beda mialy cos co zwiekszy szanse dla ludzi z okularami na vr.



Z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam

Ja bym już poczekal na 2.0, lepsza optyka i jej regulacja (ipd) napenwo da lepsze doznania no i można w razie co próbować “reklamować”, bo ‘miały działać z okularami’ :stuck_out_tongue:

dzieki, za szybka odpowiedz.

Wiadomo moze kiedy pojawi sie 2.0?

Tak przy okazji, mam dwa telefony w domu: LG Spirit i HTC one M7. Rozumiem, ze Spirit totalnie odpada, bo nie ma zyroskopu. HTC juz go ma, ale czy reszta parametrow bedzie oki?



pozdrawiam



edit:

teraz doczytalem na spieram.to, ze do dreamz 2.0 wymagany jest smarfon z minimum 5 calowym wyswietlaczem,a HTC one m7 ma przeciez 4,7. No i co teraz?..

Będziesz widział ramkę telefonu w goglach najprawdopodobniej. Na szczęście jest full HD, więc obraz będzie dobrej jakości

Czy ta ramka bedzie sporo przeszkadzac? Chociaz pewnie bedzie mozna dorobic sobie jakas dodatkowa czarna ramke zeby zaslonic ta od telefonu, czy sie myle? :wink:

Odgrzewam troche teamt w zwiazku z premiera dreamz 2.0. Czy ktos mial sytacje taka, ze pomimo tego ze mial wade wzroku i chodzil na co dzien w okularach korekcyjnych to nie potrzebowal ich zakladac do gogli VR, bo widzial obraz bez nich tak samo albo nawet lepiej?

Nie od dziś wiadomo, że okulary zarówno korekcyjne jak i przeciwsłoneczne to element stylu. Strona podpowiada, jak dobrać okulary i na co zwrócić uwagę. Na stronie znajdują się także informacje, jak radzić sobie ze zmęczonymi i zaczerwienionymi oczami oraz jakie zagrożenia powoduje praca przy komputerze, proponuje także domowe sposoby na cienie pod oczami itp. Polecam!

[color=red]

//ee, nie w temacie kompletnie

//warn +1

//Remlas

hehe, spójrzcie na tytuł posta po myślniku kolegi powyżej - przysięgam, że tego akurat nie dotykałem :smiley: