Gogle VR do 100 zł

Witam niedługo zamierzam zakupić gogle VR mniej więcej za 100 zł.



[size=85][color=green]Dodano po 56 sekundach:[/size]

Nie wiem co dopisać telefon który używam to Lenovo K5

Sprawdź najpierw czy masz żyroskop i akcelerometr w telefonie

Już sprawdzałem mam żyroskop i akcelerometr tel ma 5 cali posiada 1280 na 720 pikseli na ekranie

to możesz spojrzeć na Bobo Z4 albo Baofeng S1

A co z Modecom volcano blaze na procpu jest przecena na 80 zł te bobo z4 napewno są za 100 zł jak patrzyłem to kosztują od 150 do 200 na allegro

te gogle to bubel, jak chcesz kupić taniej Z4 to skorzystaj ze sklepu Aliexpress - możesz też kupić wersje tańszą bez słuchawek

@Men, czym sie objawia bubel w goglach? technicznie rzecz biorac najprostrza konstrukcja to karton i dwie soczewki. co tu moze byc zawodne ?

tak ale ważne są parametry takie jak odległość soczewek od telefonu, i jakość samych soczewek. Miałem podobne gogle i to do niczego się nie nadawało - jakbyś patrzył na monitor kineskopowy, FOV realne to około 70 stopni

to jako ze jestem swiezy w temacie - odleglosc smarfona od soczeweke na ile jest istotna? w sensie im wieksza tym lepiej? jak rozpoznac ktore gogle maja dobre sozczewki? mozna to za wczasu stwierdzic, jest to opisane jakimis parametrami? czy trzeba wierzyc na slowo opiniom i testom?

A przy okazji, jak ogladam na YT filmy 360, wciaz mam na ekranie widoczne opcje - chodzi o wybor gogle.

mam obecnie domyslne ale moge tez wybrac swoje skanujac kod QR ale gdy wybiore ta opcje i przyblizam kod z pudelka do telefonu, to ten nie reaguje i nie skanuje. to w ogole czemus sluzy? cos to da jak rozpozna gogle?

mniejsza odległośc jest lepsza ale to zależy od soczewek i ekranu. Dobre soczewki powinny mieć minimum 40mm średnicy.



Jeśli masz dobry kod QR to nie ma problemu ze skanowaniem, mam nadzieję że nie skanujesz kodu kreskowego :smiley:

ja widze lepiej wlasnie jak sa max oddalone od telefonu - wtedy ostrosc jakby najlepsza

kod QR skanuje - tzn wiem ze to jest ten kod, natomiast telefon chyba nie bardzo - kod miesci sie w wyznaczonym pole a telefon nie reaguje. nie wiem czy mam cos wcisnac czy co? nie widze zadnego przycisku ani nie ma tez reakji na dotyk ekranu. widac tylko ze wyostrza obraz jak do robienia zdjecia ale po zlapaniu ostrosci juz nic sie nie dzieje. nawet nie ma komunikatu “nieprawidlowy QR” czy cos w tym stylu, zeby wiedziec chociaz ze nic z tego. a tak to nie wiem czy nie rozpoznaje kodu czy cos powinienem wpierw zrobic.

zrób osobny temat i wstaw zdjęcie tego kodu QR.