Odbieranie połaczeń w trybie VR

Witam wszystkich.

Dopiero jestem na etapie wgłebiania się w temat VR zanim coś kupię.

Jednak interesuje mnie zestaw telefon + gogle.

No i choc wiele informacji jest w necie, tak tego nigdzie nie mogę znaleźć.

Jaka sama idea wskazuje, do wyświetlania obrazu VR, korzystamy w tym przypadku z telefonu, ktory sluzy rowniez do dzwonienia.

Co wtedy sie dzieje jak jest sie w trybie VR? Musze wszystko przerwac, wylaczyc, wyciagnac telefon z gogli i aktywowac rozmowe?

Czy tez mozna prowadzic rozmowy w trybie zabawy z VR?

Jak tu sytuacja wyglada?

A moze darowac sobie takie podejscie i miec osobno telefon tylko do zabawy VR a osobny do normalnego uzytku?

Wydaje mi sie to rozsadne, zwlaszcza ze smartfony spelniajace wymogi pod VR niekoniecznie wizualnie mi sie podobaja. No ale tu tez w gre wchodzi rachuba cenowa i kompromis typu jeden lepszy i drozszy sprzet vs dwa tansze (w tym drugim przypadku, nie wiem czy za jakis czas ta zabawa mi sie nie znudzi wiec telefon lezalby nieuzywany).

Polecam S7/S8 + GearVR i ewentualnie jakiś inny prosty telefon do odbierania połączeń. Mając GearVR możesz bez zdejmowania gogli jedynie odrzucić połączenie

Nie jestem pewien, ale mając podłączone słuchawki możesz chyba odebrać połączenie przyciskiem na słuchawkach.

No i radzę raczej jeden droższy telefon :wink:



Teoretycznie mając Daydream powinno wyskoczyć ładne powiadomienie, ale nie wiem co dalej

GearVR odpada, samsungi mi nie leza…



Ale jestem zaskoczony, na prawde az tak ciezki temat zapodalem ? :slight_smile:

Nie wiem na ile ktos jest uzytkownikiem VR do telefonu a nie PS, ale naprawde nikt z was co ma telefon tego nie sprawdzil, nie mial takiej sytuacji?

Co sie dzieje wlasnie jak zadzwoni telefon?

Opcja i pomysl ze sluchawkami + mikrofonem jest ok tylko co sie wtedy dzieje?

po pierwsze czy widze powiadomienie o polaczeniu, po drugie czy moge je odebrac i po trzecie co sie dzieje z trybem VR gdy odbiore - dziala talej, pauzuje sie czy wylacza na amen?

1.Widzisz powiadomienie

2 możesz odebrać

3.gra powinna zapauzować

W goglach i tak dłużej niż godzinę nie będziesz siedział więc nie powinien być to problem.

czemu nie dluzej niz godzine? chodzi o baterie, wzrok, zawroty glowy, przegrzewanie sie telefonu?

przegrzewanie się telefonu to raz (są tylko 2 telefony które sobie z tym nieźle radzą), gogle nie są na tyle wygodne żeby mieć je na głowie bardzo długi czas

Telefon sie grzeje od samego faktu uzywania VR/zyroskopu czy chodzi tylko o aplikacje np gry?

Same gry traktuje jako ciekawostka, ktora sporadycznie moglbym sie pobawic ale glownie interesuja mnie filmy, wirtualne zwiedzania i projekty 3d (wizualizacje) ktore od czasu do czasu mozna obejrzec, by miec wglad na to jak dany obiekt bedzie wygladal.

I jeszcze czy ze wzgledu na grzanie sie telefonu, ładowanie baterii (czyli podłaczenie go do zasilania) w trakcie zabawy vr raczej odpada? Sam kabel mi fizycznie nie przeszkadza, nie bede robil piruetów ani obrotow wokol wlasnej osi.

zarówno grafika obciąża telefon jak i korzystanie z żyroskopu i akcelerometru.

Co do ładowania telefonu to nie każde gogle pozwalają na to w trakcie korzystania.

Wiem że Geary to mają a np W Z4 już się nie da.

Dzieki. Pewne watpliwosci sie rozjasnily.

Poniewaz nie chce juz zakladac nowego tematu to moze od razu tutaj jeszcze zapytam sie jeszcze o telefon do VR.

Troche poczytalem, troche juz wiem wiec skupmy sie na tym czego nie wiem.

moje kryteria:

telefon dual sim do codziennego uzytku jako telefon prywatno-sluzbowy a vr okazjonalnie (do zabawy i przetestowania)

kwota do 1000zl, rozdzielczosc min FHD 1920x1080

Polecane samsungi i LG mnie nie interesuja.

Zastanawialem sie nad Xiaomi:

Redmi Note 2 - ale bateria ponoc tak slaba ze przy wlaczonym LTE schodzi w 80min ze 100% do zera i potwierdza to wiele opinii

Redmi Note 4 - mam troche niechec do hybrydowego dual sim wiec tu kolejny wymog, musi miec 32GB pamieci jesli nie bede mogl uzyc karty SD.

I to powyzej jest prawie OK bo mam niechec do duzych telefonow 5,5" i wolalbym 5-cio calowe wiec jak zaczalem szukac co jest jeszcze wsrod grupy “no name” to znalazlem takie wynalazki:

Alcatel Idol 4 - na mega plus, ze sa gogle w kompelecie. minus: tylko 16Gb pamieci i hybrydowy dual sim

Bluboo Xtouch - na tej stronie wyglada idealnie:

<LINK_TEXT text=“http://www.mgsm.pl/pl/katalog/bluboo/xt … touch.html”>http://www.mgsm.pl/pl/katalog/bluboo/xtouch/Bluboo-Xtouch.html</LINK_TEXT>

ale…

chyba nie ma zyroskopu bo nigdzie nie znalazlem na to potwierdzenia wiec raczej moga miec blad w parametrach

jak wpisuje w google i YT zwrot: “bluboo xtouch vr” to zwrot “vr” czyta mi jako “vs” i wywala mnostwo porownan do innych telefonow.

Załóż osobny temat. Tam pomoże Ci maniak Xiaomi @kitowsci

I nie bierz tego gówna (Alcatel) i jeszcze bardziej gównianych gogli z zestawu bo tylko zrazisz się do VR…