gogle vr możliwie najlepsze jakie są dostępne

Witam

Od kiedy spróbowałem vr w goglach gear vr u znajomego, szukam czegoś dla siebie.

Przeczytałem i obejrzałem sporo poradników na ten temat, ale w każdym zawsze jest jakaś wada, która dyskwalifikowała gogle, a jest też tego tyle tego że już nie wiem na co się zdecydować, wobec powyższego napiszę co według mnie jest istotne.



Gogle mają być do wszystkiego czyli i do gier i do filmów:


  • wygodne(lekkie, nie naciskające mocno na nos(jakieś miały ten problem w recenzji), nie zaparowujące, z gąbką, gumą lub jakimś tworzywem, żeby można było spokojnie wytrzymać w nich dłuższe sesje, na pewno nie z plastkiem po bokach)
  • duży fov(jak największa imersja)
  • przycisk pojemnościowy (najlepiej, jak nie może być jakiś gamepad)
  • możliwość regulacji soczewek (bliżej dalej i na boki)
  • możliwie najmniejszy efekt screen door
  • możliwość podpięcia do PC
  • jak największa biblioteka vr(nie wiem jak jest na androidzie lub pc tylko z gear vr korzystałem)



    Co do telefonu to mój obecny niestety nie ma żyroskopu, więc muszę też coś nabyć a nie wiem czy jakiś słabszy model da radę więc zastanawiam się nad polecanym na forum Le Eco 2 Max, chyba że każdy phone wydajnościowo jest zbliżony. No chyba, że ktoś mi poleci, biorąc pod uwagę powyższe wymagania od razu cv1 albo ps vr, niczego nie wykluczam :slight_smile:

Moim zdaniem,po wypróbowaniu papierowych oraz FiiT VR,Dreamzów, dałbym sobie spokój z wszystkim oprócz Gear VR.

Zraziłem się do VR przez takie “protezy” jak powyższe.

Samsung Gear VR ma czujniki wbudowane w okulary. To duży plus.Do tego całkowicie inna jakość.Na minus brak regulacji soczewek na boki.



Niestety to i tak namiastka tego co ta technologia może dać z siebie,ale nie każdego stać na choćby PSVR.



Dlatego jeszcze raz - dla mnie wszystkie pseudogogle VR to jakieś nieporozumienie i jeśli nie chcesz się zrazić do VR,to zainwestuj choć w Samsung Gear VR.



Twój plan na wekend ? MadiaMarkt i stoisko z Playstation VR. Później udaj sie na regał z pseudogoglami i zobaczysz,że nie warto.

Dzięki za odpowiedź i odpowiedzialne podejście do sprawy, bo faktycznie nie chcę się zrazić do technologii.

Tak jak pisałem niczego nie wykluczam, co do PS VR, boję się trochę tego zamkniętego systemu, że będę skazany

tylko na to co Sony sobie wymyśli, więc mam pytanie czy da się jakoś w miarę prosto podpiąć ps vr do peceta?

Nie wiem może tego jest tyle, że nie będę musiał, ale nie wiem.



Najbardziej za ps vr przemawiają do mnie kwestie zdrowotne, że mają odświeżanie 120hz.

Co prawda nie mam choroby lokomocyjnej, ale wolę się nie rozczarować przy dynamicznych tytułach :slight_smile:



Jak nie da się prosto podpiąć ps vr to ewentualnie zastanawiam się nad oculusem cv1.

Pobrałem aplikację sprawdzającą kompa i wychodzi na to że procek niby za słaby ale zastanawiam się czy

może po prostu jest ok, tylko jest to za stara generacja, mam i7-2600, mogę max wymienić na i7-3770, na więcej mobo nie pozwoli.

Kartę też mam za słabą niby mam radeon hd 7800, ale to to już mogę na cokolwiek zmienić bez problemu.

Z mobilnych: GearVR+S6/s7/s8 albo telefon Daydream ready

Albo poczekasz do premiery HTC/Lenovo Daydream Standalone

W Polsce HTC Vive dostępne sa już https://www.x-kom.pl/p/366905-gogle-vr-htc-vive.html jak szukasz z tych lepszych

ja na start kupiłem Media-Tech VR GOGLE MATRIX-PRO CIACH, reklama…

i dają rady:)



//jak masz zamiar wstawiać reklamy to wyraźnie to oznacz, a nie głupa udajesz

//Remlas{/color]


Może poczekam do premiery, jak nie trzeba smartfona dokupować, tylko czy ktoś się orientuje kiedy ta premiera, żeby wiedzieć czy jest na co czekać(w domyśle - przeczytać/ obejrzeć recenzję), bo na razie jest reklama i tyle :slight_smile:

cóż, na razie zbyt wiele nie wiemy, ale o ile się nie mylę, to Vive nie miał poślizgów przy premierze, więc sądzę, że jesienią powinny pojawić się te gogle

[attachment=0]vive_standalone_SOON.PNG[/attachment]

źródło:
</s><i> </i>https://www.vive.com/eu/ https://www.vive.com/standalone<e>
vive_standalone_SOON.PNG

A w kwestii Cardboardowych googli vr coś przebiło Bobo VR z4? (oczywiście przy zastosowaniu telefonu z ekranem 2K)

Google VR to tak naprawdę konstrukcja która jedynie służy do zamontowania najważniejszych elementów, czyli soczewek. Gdy są wygodne i mają dobrze dobrane soczewki, to ograniczeniem jest tylko smartfon, który ciągle ma za małą rozdzielczość do pełnego “zagłębienia w VR” (choć niewiele już brakuje do ideału).

Obecnie technologicznie najlepsze są tylko hełmy z własnymi ekranami, ale nawet one mają podobną rozdzielczość jak smartfony.



Jak chcesz sensownie wybrać, to zwracaj uwagę na parametry soczewek i wygodę użytkowania.

Baofengi S1 wydają się być lepsze od Z4 ale czekam na ich dobrą recencje