Jak oceniacie Fiit VR do Samsung Gear VR ?

Miałem wczoraj na głowie Samsung Gear VR i telefon S6.

Czułem bardzo dużą przestrzeń wokoło,głęboko.

Niestety pixeloza daje znać.



Jak do tych gogli porównać Fiit VR ?



przy fit vr pikseloza będzie tak samo duża plus nie masz dostępu do sklepu oculusa

…a ta głębia,przestrzeń taka sama ? Też takie zanurzenie ?

Co z efektem tunelu ? Występuje?

W Gear tego tunelowania nie było.

Jak masz S6 weź Gear, zawsze więcej aplikacji dostępnych, a w najnowszej wersji optyka jest w porządku, ma się feeling takiego “małego Oculusa”

Tak, ale nie pogram za pomocą Trinusa i Riftcata (kabel USB)

pograsz bo Riftcat jest również dostępny pod GearVR

Ale usb w Gear jest tylko do ładowania. Ale wystarczy tylko trochę pokombinować i można telefon z podłączonym kablem usb wsadzić do Geara :wink:

Czyli ta cała wtyczka w Gear jest tylko i wyłącznie do ładowania?

Gear nie potrzebuje sygnału z wtyczki,że smartfon został włożony na miejsce?

Mówię o wtyczce ze złączem typu C, która znajduje się od dołu gogli. Złącze, które wchodzi do telefonu jest do m.in. połączenia z czujnikami w goglach Gear VR.

Mając samsunga S7 lepiej będzie wybrać gear vr2 ? Jak później przerobić gogle, żeby można je było połączyć z komputerem?

Wiem już, że można połączyć telefon riftcatem albo trinusem przez wifi ale może to powodować lagi.

Może lepiej poczekać na dreamz 3.0?



Przy okazji chciałbym zapytać, jakim programem najlepiej będzie odpalać gry i symulatory, dla laika wszystko jest zagmatwane :wink:

Chciałbym pograć w motogp, jakiś dirt no i najważniejsze to symulatory latania takie jak liftoff itp. Co będę potrzebował?

Ja bym chciał żebyś założył sobie swój temat :slight_smile:



Jeśli Gear ma wejście USB-C od dołu okularów, to czy wybór pomiędzy nimi, a cardboardami typu Fiit lub Dreamz to tylko cena ?

Może są jakieś inne ograniczenia ?

różnica jest taka że mając Gear masz dostęp do platformy oculusa plus nie ma problemu z przesuwającym się obrazem

1- czy wtyczka USB-C w GearVR daje możliwość ładowania telefonu podczas używania zestawu ?

2- czy Riftcat(Vridge) uruchomiony na tych okularach może przesyłać obraz z komputera PC wtykiem USB-C czy tylko za pomocą połączenia WiFI ?

3- czy plik video skopiowany z komputera PC do telefonu np. film.mp4 zostanie odtworzony w Oculusie? (kiedyś czytałem,że niby problemy czy jakoś tak)

4- czy Gear VR 2 posiadają regulację rozstawu soczewek ? Wersja 1 nie ma z tego co czytałem.

1. Tak, tylko ładowania (mówimy o gnieździe od dołu gogli, nie o złączu które wchodzi w telefon)

2. Tylko WiFi, ponieważ gniazdo w goglach jest tylko do zasilania

3. Hmm, standardowy temat odnośnie odtwarzania filmów. Film 360° czy standardowy i wtedy sala kinowa?

4. Z tego co kojarzę - nie

I tym sposobem muszę zrezygnować z GearVR.

Musiał bym zezować, a WiFi na głowie codziennie przez pół dnia to jedna wielka zagadka :confused:

Przetestowałem Fiit-y. Może i lepiej niż na innej chińszczyźnie za 30zł,ale to i tak porażka. (ustawiłem ostrość ale ogólna ocena jest taka jak niżej)

Brak pojemnościowego i zabawy joyem na bluetoth to nieporozumienie.

Określenie pojawiające się w recenzjach - “dobra optyka” zamienił bym na “lepsza niż gorsza”.

Głębi to ja w tym nie poczułem.

Nie nadają się do ekranów 5.1,a na takim S6 właśnie testowałem.W zamian zobaczycie ramki telefonu lub przebijające się światło.

Docisk z gąbką nie utrzymuje telefonu nieruchomo.Lepszym rozwiązaniem była by tam jakaś guma lub gąbka z warstwą gumy.

Po nałożeniu tej plastikowej nakładki, ramki telefonu niewidoczne ale zmniejsza się też pole widzenia.

Regulowane soczewki na wkręcanie dały by efekt jeśli regulowane były by od zewnątrz,a tak trzeba przekręcić,włożyć okulary,znowu ściągnąć,przekręcić aż w końcu złapała mnie nerwica. Do tego to wszystko lata i każde przekręcenie soczewki,zmienia położenie “zeza”.

I ustawiasz to aż do zaje…



Wróciłem do testowania Samsung Gear VR i …zbieram kasę na ten sprzęt.(nie pogram na PC ale i tak warto)