Jak oceniacie Fiit VR do Samsung Gear VR ?

Dyskusje dotyczące ogółu spraw wokół mobilnych gogli VR.
Awatar użytkownika
JanekSokół
Użytkownik
6
    Windows 10 Chrome

Re: Jak oceniacie Fiit VR do Samsung Gear VR ?

Post autor: JanekSokół » śr 05 kwie 2017, 19:00

Ja bym chciał żebyś założył sobie swój temat :)

Jeśli Gear ma wejście USB-C od dołu okularów, to czy wybór pomiędzy nimi, a cardboardami typu Fiit lub Dreamz to tylko cena ?
Może są jakieś inne ograniczenia ?

Awatar użytkownika
Men2
Moderator Globalny
17
Gogle VR: BoboVR Z4
Telefon: S5
    Windows 7 Chrome

Post autor: Men2 » śr 05 kwie 2017, 22:47

różnica jest taka że mając Gear masz dostęp do platformy oculusa plus nie ma problemu z przesuwającym się obrazem
R5 1600 | 1060 6GB

Awatar użytkownika
JanekSokół
Użytkownik
6
    Windows 10 Chrome

Post autor: JanekSokół » czw 06 kwie 2017, 22:56

1- czy wtyczka USB-C w GearVR daje możliwość ładowania telefonu podczas używania zestawu ?
2- czy Riftcat(Vridge) uruchomiony na tych okularach może przesyłać obraz z komputera PC wtykiem USB-C czy tylko za pomocą połączenia WiFI ?
3- czy plik video skopiowany z komputera PC do telefonu np. film.mp4 zostanie odtworzony w Oculusie? (kiedyś czytałem,że niby problemy czy jakoś tak)
4- czy Gear VR 2 posiadają regulację rozstawu soczewek ? Wersja 1 nie ma z tego co czytałem.

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
Gogle VR: Dreamz 1.0, Weebo, itd...
Telefon: Neo V / S4
    Linux Chrome

Post autor: Remlas » czw 06 kwie 2017, 23:10

1. Tak, tylko ładowania (mówimy o gnieździe od dołu gogli, nie o złączu które wchodzi w telefon)
2. Tylko WiFi, ponieważ gniazdo w goglach jest tylko do zasilania
3. Hmm, standardowy temat odnośnie odtwarzania filmów. Film 360° czy standardowy i wtedy sala kinowa?
4. Z tego co kojarzę - nie
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
JanekSokół
Użytkownik
6
    Windows 10 Chrome

Post autor: JanekSokół » pt 07 kwie 2017, 04:53

I tym sposobem muszę zrezygnować z GearVR.
Musiał bym zezować, a WiFi na głowie codziennie przez pół dnia to jedna wielka zagadka :/

Awatar użytkownika
JanekSokół
Użytkownik
6
    Windows 10 Chrome

Post autor: JanekSokół » wt 18 kwie 2017, 19:45

Przetestowałem Fiit-y. Może i lepiej niż na innej chińszczyźnie za 30zł,ale to i tak porażka. (ustawiłem ostrość ale ogólna ocena jest taka jak niżej)
Brak pojemnościowego i zabawy joyem na bluetoth to nieporozumienie.
Określenie pojawiające się w recenzjach - "dobra optyka" zamienił bym na "lepsza niż gorsza".
Głębi to ja w tym nie poczułem.
Nie nadają się do ekranów 5.1,a na takim S6 właśnie testowałem.W zamian zobaczycie ramki telefonu lub przebijające się światło.
Docisk z gąbką nie utrzymuje telefonu nieruchomo.Lepszym rozwiązaniem była by tam jakaś guma lub gąbka z warstwą gumy.
Po nałożeniu tej plastikowej nakładki, ramki telefonu niewidoczne ale zmniejsza się też pole widzenia.
Regulowane soczewki na wkręcanie dały by efekt jeśli regulowane były by od zewnątrz,a tak trzeba przekręcić,włożyć okulary,znowu ściągnąć,przekręcić aż w końcu złapała mnie nerwica. Do tego to wszystko lata i każde przekręcenie soczewki,zmienia położenie "zeza".
I ustawiasz to aż do zaje....

Wróciłem do testowania Samsung Gear VR i ...zbieram kasę na ten sprzęt.(nie pogram na PC ale i tak warto)

Awatar użytkownika
Ceronix
Użytkownik
3
Telefon: Galaxy s5
    Windows 10 Chrome

Post autor: Ceronix » ndz 23 kwie 2017, 14:46

Panowie co do Samsunga s5? (1080 x 1920 px (5,10") 432 ppi) Cena do okolo 300zł, HELP

Przeniesiono z Gogle VR do Dyskusje ogólne dnia ndz 30 kwie 2017, 17:15 przez Remlas

ODPOWIEDZ