Wystarczy full hd?

Witam planuje zmienic telefon jako że chce sie pobawic troche w wirtualną rzeczywistość chce kupic smartfon do tego tego przystosowany I mam jeden problem cięzko mi znalezc telefon który mi odpowiada a ma rozdzielczosc QHD , czy ekran FULL HD pozwoli mi się komfortowo cieszyć vr. Smartfon zmieniam tylko dlatego że niemoge korzystac z vr wiec chce miec juz sprzet ktorym wirtualna rzeczywistość bedzie jak najlepsza, lecz nie wiem czy QHD a FULL HD to jakaś wielka róznica. Z gory dzieki za odpowiedz :wink:

lepiej wes telefon z rozdzielczością 1440 x 2560

to da najlepsza jakość obrazu

Radziłbym coś z 2k chociaż, ja na S4 przy 5" w zależności od gogli, widzę czarne odstępy między pikselami. Przy 2k (S7) już tego nie doświadczyłem.

S7 ma 2K, przypuszczam że zrobiłeś literówkę :wink:

faktycznie, miałem na myśli 2k, poprawione :smiley:

Ja mam moto x style 5,7" QHD i jest naprawde dobrze jezeli chodi o obraz :wink: Tez sie zastanawialem tak samo jak ty czy QHD czy FHD ale ostatecznie wybralem QHD gdyz wiecej maja ppi moj ma 515 ppi a taki redmi note pro 3 401 ppi rzy full hd a ppi to znaczy “liczba pikseli przypadająca na cal długości” czyli im wiecej tym lepiej a wiec ostatecznie radzilbym wybraz QHD i nie jest to jakis duzy wydatek bo do 1500 zl masz sporo takich telefonow w takim przedziale cenowym nie mam porownania z innymi telefonami wiec tak tylko swoja opinie na ten temat wyrazilem :wink:

Dzięki wszystkim za pomoc. Czyli full HD odpada a ma ktoś ciekawe telefony do polecenia z QHD ,narazie brałem pod uwagę Lenovo moto x style który aktualnie w większych sklepach RTV są po ok. 1700 (szukam po takich sklepach ponieważ telefon zamierzam wsiąść na raty) jest coś sensownego w mniejszej cenie ? Chciałbym się zmieścić w 1200zl ale chyba to niemożliwe ;(

No ja mam moto x style wlasnie i w x-kom kupilem w outlecie za 1100 ale jest nowka chyba za 1200-1300 i na raty tez da rade wiec bez problemu :slight_smile:

Ja mam g5 qhd a pixele i tak sa dostrzegalne. Gogle weebo 2.0. Szalu nie ma ale filmy oglada się w miare przyjemnie



Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Patrz jeszcze na typ matrycy. Koniecznie amoled, bo jakoś ips do mnie nie przemawia (Miałem porównanie Xperia Z2 a Galaxy S5)

Nie do końca. Jeśli będzie chciał wziąć AMOLED to FHD może nie wystarczyć i będzie widać piksele. Chodzi o układ podpikseli, w innym temacie się bardziej rozpisałem. IPS ma RGB a AMOLED PenTile. To samo superAMOLED. Jedynie superAMOLED+ ma “normalny” layout podpikseli