Które najlepsze?

Cześc, zainteresowałam sie ostatnio tematyką VR i chciałabym kupić jakieś jakościowo dobre ale i niedrogie gogle. :wink:



Muszą mieć regulację soczewek z racji na moją wadę wzroku (-2 i -1). Przeczytałam dziesiątki recenzji, opinii i już powoli dostaję do głowy- jest tego mnóstwo i sama nie wiem na co dokładnie powinnam zwrócić uwagę. Najlepsze są podobno soczewki asferyczne i FOV od 120stopni. Tyle że w większości specyfikacji jakie przeczytałam są szczątkowe informacje… :expressionless:



Nie wiem, czy kupić coś w stylu vrizzmo volt, garret vr4,czy zdecydować się na tańszy odpowiednik, jak fiit vr 2n(podobno brak przycisku pojemnościowego strasznie utrudnia rozgrywkę),czy czekać na weebo 3.1 albo dreamz 2.0.



Stąd pytanie- co wybrać i czym się kierować?

Wiem, ze było już kilka podobnych tematów, ale poza jeszcze większym mętlikiem nic mi nie dały. Czy mógłby rozpisać się tu ktoś, kto ma trochę większą wiedzę i przedstawić mi za i przeciw, żebym mogła się na coś zdecydować?

podpinam sie pod pytanie :slight_smile: tez zamierzam zakupić gogle vr i prosze o podpowiedź które sa najlepsze, zastanawiałem sie nad weebo 3,0 bobo z4 i garret vr4 ale to chyba to samo co bobo

Albo poczekajcie na nowe dreamzy albo kupcie BoboVR Z4, nie są idealne ale jak do tej pory jedne z lepszych. I polecam dopłacić do wersji z słuchawkami. Na stronie producenta macie szczegółową specyfikacje.

w czym nowe dreamzy sa lepsze od bobo ???

droższa wersja ma soczewki fresnela i to chyba tyle

A wiadomo cos o weebo 3.1, kiedy bedzie?

nie wiadomo, nie wiem dlaczego nie zwiększyli średnicę soczewek w wersji 3.1 ;/

Jedyne co sie zmieniło to waga i opcja regulacji soczewek. Ale racja, mogly byc wieksze

w tej cenie nie są złe chodz można i za nią kupić już lepsze

czyli najlepszy wybór obecnie to bob z4 ??? jeżeli chodzi o ostrość i FOV

Bobo z4 aka garett vr4, bo podobno to to samo :stuck_out_tongue:

I bobo kupisz na aliexpress z padem już za ok 120zł, a w Polsce za dwa razy tyle.

dokładnie tak sprowadzić bobo z4 z ali

[color=green]przenoszę temat do odpowiedniego działu

bobo są dość spoko, na dreamzy możesz trochę poczekać, sądzę, że na początki z VR nie potrzeba Ci soczewek Fresnela. Weebo są też spoko, ale brak regulacji pogarsza ich pozycję względem bobo.

To ja sie tez moze podlacze do tematu. Co bedzie najlepsze dla mojego nieszczesnego htc one z 4.7’ matryca? Weebo 3.0 (3.1), bobo, Fiit? Dreamz odpada. Czekam na zwrot pieniedzy za dreamz 2.0 i w sumie nastawilem sie juz troche na weebo 3.0/3.1. Co sadzicie?

weebo 3.1 na razie nie jest do kupienia, więc albo wezmiesz 3.0 albo boobvr. Jeśli nie zależy Ci aż tak bardzo na czasie to kup Bobo z Ali.

weebo 3.1 moze jeszcze w tym roku sie pojawia. Tak sobie mysle wlasnie, ze weebo moze byc lepsze do mniejszych telefonow, bo ponoc maja soczewki bardzo blisko oczu. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w tym temacie, dlatego pytam.

nie znam odległości soczewek od oczu w weebo, ale pamiętaj że im bliżej tym lepiej dla FOV ale też SDE większy

dla mnie najwazniejszy jest jak najmniejszy efekt ramki