LG G5 vs Samsung Galaxy S7 edge vs Sony Xperiaz Z5 Premium lub inny do 2000 zł

Proszę o pomoc w wyborze najlepszego smartfona do Vr z tych lub innych do około 2000 zł . Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, gdyż już uzbierałem odpowiednią kwotę i tylko muszę zdecydować się na coś . :wink: :slight_smile:

Poczekaj do 4.10 to dowiemy się co jest potrzebne do Daydream :stuck_out_tongue:

Na prędko ja bym typował S7, ale to bez oglądania parametrów mogę się mylić.

Tu masz porównanie danych tych telefonów

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/12703/12705/11808/0/

Może teraz coś łatwiej będzie pomóc w wyborze.

A poza tym to co ma być tego 4 października? Nie bardzo wiem czego nowego mamy się wtedy dowiedzieć.

Dowiemy się jakie parametry musi mieć telefon do obsługi Daydream (nowego “standardu” mobilnego vr)



[size=85][color=green]Dodano po 11 minutach 25 sekundach:[/size]

Z 3 powyższych Z5 wyróżnia się tylko ekranem, który z tego co słyszałem z maksymalnej rozdzielczości korzysta tylko wyświetlając zdjęcia (?) . S7 I G5 są mega na równi, różnice do VR to jedynie Amoled vs LCD (Amoled ma trochę większe odstępy pomiędzy punktami) procek z grafą (do mnie jakoś bardziej przemawia Qualcomm niż exynos, ale…) i tak dużo zależy od oprogramowania.

Biorąc Samsunga masz jescze do tego środowisko GearVR i zależy też jak bardzo devowie z xda interesują się danymi modelami. Może S7 w wersji “flat” nie edge? W vr raczej on przeszkadza i zabiera kawałek ekranu.

Do ostatecznego werdyktu wstrzymuje się do informacji po konferencji Google. Może wyjdzie, że będzie Ci po prostu lepiej wziąć tego, na którego trafi Ci się lepsza okazja?

I teraz co? Nie znalazłem żadnego artykułu mówiącym o wymaganiach telefonów do daydream. Który wybrać???

Google nie powiedziało za dużo odnośnie wymagań. Samsung pewnie swoje rozwiązanie do Daydream da w marcu z premierą S8, pozostali gracze pewnie też dodadzą wsparcie do nowych modeli.



Dla mnie wybór by pozostał między G5 a S7. Sądzę, że oba będą dobre i jedynie kto może więcej o nich powiedzieć to ich użytkownicy.



[size=85][color=green]Dodano po 5 minutach 31 sekundach:[/size]

S7 ma ciut większy ekran, ale to czy 5.3 a 5,5 " będzie się sprawdzać lepiej zależy od gogli (rozdzielczość ta sama, ale inne ppi)

S7 ma większą baterie

G5 ma snapdragona, ale exynos w S7 wypada podobnie.

Oba to flagowce, więc będą miały jescze trochę wsparcie producenta i developerów.

Na Samsungu możesz jescze korzystać z Gear VR

Na twoim miejscu bym się wstrzymał. Największą wadą obecnego vr jest niska rozdzielczość, a w przyszłym roku ma wyjść galaxy s8 z ekranem 4k. Smartfon będzie kompatybilny z gear vr i prawdopodobnie z daydream.



http://pclab.pl/news71472.html

Ok. Wiem, że najlepiej by się było wstrzymać, ale już dłużej nie wytrzymam z tym co teraz mam http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/optimusl3/

celuj w telefon z ekranem 4k. 2k to jednak ciagle za mało. lub kup sobie google pimax 4k :slight_smile: :slight_smile:.

mam lg g4 i jest lekkie smużenie prawdopodobnie spowodowane matrycą IPS. amoledy moze są lepsze

A co sądzicie o Xperii Z5 Premium? Początkowo bardzo przekonałem się do HTC 10 (ma usb typ C więc lepsze transfery do Trinusa), ale zauważyłem, że Xperia mocno staniała i też kosztuje w okolicach 2000zł. Ma ekran 4K tylko martwi mnie to usb 2.0 (przynajmniej według mgsm). Co byście wybrali z tych dwóch telefonów? Jakie plusy i minusy każdego? I jak to jest z tą xperią? Czy faktycznie wykorzysta się to 4k? Bo ponoć w ten tryb przełącza sie tylko przy zdjęciach i filmach.

ja bym brał S7 (nie edge) i do tego GearVR 2016 (czarne)

Zdecydowanie Galaxy S7

Ja gdzieś czytałem, że wymagania były ogłoszone. Jeśli dobrze pamiętam 2 albo 3 GB RAMu, procesor taki, żeby był w stanie oddać cały jeden rdzeń dla aplikacji VR i ekran chyba minimum FHD (ale mogę się mylić)

Galaxy S7 ma usb 2.0, wszędzie piszą, że to za mało czy o czymś nie wiem? Gogle do których będzie tel to Dreamz 2.0 z fresnelami więc zależy mi na jak najlepszym ekranie (jak największa rozdzielczość). Ponoć super Amoledy bardziej “smużą” niż super LCD. Wiadomo, kolory lepsze i lepsza czerń na amoledzie, ale ważniejsza wydaje mi się, dynamika obrazu. W tym przedziale cenowym nie ma co patrzeć na procka czy ram bo na pewno będzie wystarczający. Co takiego jest w galaxy s7 do VR, że bardziej polecacie niż z5 premium czy htx 10?

Wydaje mi się że AMOLEDy mają lepsze odświeżanie ale chyba nie domyślnie tylko to trzeba ustawić. W Androidzie 7 jest tryb VR w którym właśnie jest podbite odświeżanie więc tutaj bym się nie martwił. Przy Samsungowych AMOLEDach bardziej martwiłbym się o SDE bo to może być problem

Mam LG G5 i szczerzę mówiąc szału nie ma ale sprawdzałem też huawei P9 i doznania podobne. Jeżeli miałbym coś rekomendować to jednak z ekranem bliższym 6 cali niż 5 bo np. w gogalch fiit vr bardzo widać efekt tunelu podejrzewam że w innych będzie podobnie. No i najgorszą cechą LG (wszystkie typy) jest częstość występowania stuck pixeli ja w nowiutkium mam ich około 20. Nie widać ich gołym okiem tylko przez gogle na czarnym tle ale nie po to wydaje na telefon 2k żeby nie było perfekt obrazu. Także szczerze jeżeli miałbym porównywać obraz np. LG G2 mini z G5 to różnica nie jest jakaś oszałamiająca więc po moich doświadczeniach radziłbym szukać coś tańszego (zostałbym przy LG G2 mini ale nie ma on żyroskopu). Mam nadzieję że pomogłem, jeżeli chcecie wiedzieć coś więcej pytajcie :wink: