Pomoc w zakupie pierwszych gogli VR.

Cześć!



Od dłuższego czasu planuję zakup pierwszych “porządnych” gogli VR. Na próbę początkowo zakupiłem najzwyklejsze Google Cardboard - efekt był, jednak jakość soczewek, trwałość kartonu i wygoda użytkowania spowodowały, że zacząłem zastanawiać się nad czymś lepszym i wygodniejszym.



Tu proszę Was o pomoc w wyborze sprzętu. Telefon, który posiadam to HTC One M8: ekran 5", rozdzielczość 1920x1080 px, zagęszczenie 441 ppi.



Od gogli nie oczekuję wiele, szczególnie, że rozdzielczość mojego aktualnego telefonu nie pozwala na bardzo wyraźny obraz. Jednak zagłębiając się trochę w temat znalazłem informacje, że na ostrość obrazu wpływa również jakość soczewek (asferyczne, które nie zniekształcają obrazu) oraz możliwość regulacji ich położenia względem oczu.



Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa pola widzenia - czy przy takim telefonie i jego parametrach lepsze odczucia zapewni większy FOV czy wręcz przeciwnie - spowoduje, że obraz będzie zniekształcony lub bardzo niewyraźny.



Jeżeli korzystając z tych informacji jesteście w stanie zaproponować mi najlepsze, według Was, gogle to proszę o odpowiedź. Z góry dzięki! :slight_smile:

Dla mnie im większe FOV tym lepiej.Nawet przy ekranie full-hd. Ja bym szukał gogli o niskiej ogniskowej soczewek. Jeżeli cena Cię nie przeraża to nowa wersja bobo vr z4 wydaje się być ok. Ale nie miałem ich na głowie. Sugeruję się opinią innych.

bobo są spoko, dreamzy (ale tu ma niedługo wyjść wersja 2.0), weebo też. (na podstawie opinii innych :stuck_out_tongue: )

Na pewno nie kupuj tego o czym są tylko złe opinie na forum :wink: