Smartfonowy dylemat

Witam, przymierzam się do kupna smartfonu do VR.

Z tym, że raczej będę korzystał z aplikacji VR dostępnych na smartfon, ewentualnie rozważam jeszcze odpalanie przez Trinusa jakiś bardzo starych gier typu gothic 2 (mój laptop nic ponad 2005 rok płynnie nie pociągnie…)

Mam zamiar głównie oglądać filmy w goglach w efekcie sali kinowej, czy też 360 stopni.

Przemyślam zakup Xiaomi Redmi Note 2 oraz LG G3 (czy ten 2k wyswietlacz daje dużo przy oglądaniu filmów w goglach?). Pomoże ktoś coś?

Hej. Teraz mam galaxy S5 głównie ze względu na USB 3.0 , często używam trinusa. Jeżeli interesują Cię bardziej treści vr odpalane bezpośrednio na smartfonie to ekran 2K w G3 będzie o wiele lepszy. Jeszcze lepiej byś miał na Z5 Premium (4K) ale to inna pólka cenowa.

A nie lepiej najpierw zainwestować w pc? ._.

Może i lepiej, ale od zera to wyniesie mnie za dużo, natomiast oglądanie filmów to dla mnie też spora zabawa :slight_smile:

zygyt12 z innych postów wiem, że posiadałeś G3, chwalisz sobie mimo wszystko? Masz S5… lepiej śmiaga?

Zaletą S5 jest w zasadzie tylko USB 3.0. Umożliwia to dobry transfer do telefonu. Niestety jakość obrazu jest gorsza niż w przypadku G3. Przy dobrej optyce bez problemu można policzyć piksele. G3 też ma swoje wady. Najgorsza to grzejący się procesor. Jak miałem ten telefon to musiałem rozebrać na części pierwsze i włożyć płytkę miedzianą pod procek. Tak, LG zapomniało o tym elemencie.Tak poza tym G3-ka jest całkiem spoko.Możesz próbować zdobyć S5 w wersji koreańskiej.One miały ekran 2K. Ale ten rarytas ciężko zdobyć. A jak są to ceny kosmiczne:)