Moje pierwsze DYI gogle.

Hej. Postanowiłem wykorzystać soczewki fresnela które ostatnio wpadły mi łapy. Więc oto twór mojej chorej wyobrażni:)

Gogle zostały wykonane z tego co miałem na stanie.Sklejka 4mm, uszczelka do drzwi z castoramy,drut miedziany do zrobienia uchwytów na pasek,czarny mat w spreju.Ze zmian jeżeli chodzi o optykę to zmniejszyłem rozstaw soczewek do 62 mm.Tyle ile wynosi szerokość pomiędzy moimi pingpogami:) W oryginale miały 65mm. Trochę za dużo jak dla mnie.

Do zrobienia jeszcze zostało mocowanie telefonu,nie długo coś wymyślę.



Krytyka pozytywna jak i negatywna oczekiwana:)





Focia z profilu , w parze z Weebo3D. Można porównać wielkość i różnice w ogniskowej.Przynajmniej wizualnie.







Nad montażem soczewek zbytnio się nie rozczulałem.Użyłem gluegun’a. Mają być dla mnie,nie na handel.Chociaż jak patrze na efekt to mogłem się bardziej postarać. Ale jak by co to kleju nie widać podczas użytkowania.









Ostania focia poglądowa…



co to za monstrun po prawej? daje efekt? ogniskowa się zgadza? badzo fajny twór

Monstrum po prawej to moje vrizzmo stardust po modach (zmiana ogniskowej) i montażu wiatraczków. Z tymi wiatraczkami to przesadziłem,akurat takie miałem.

Te moje DIY mają ustawioną ogniskową na 30mm. Zmiana Rozstawu soczewek pod oczy użytkownika zdecydowanie poprawia jakość obrazu. Teraz to są moje gogle nr.1.

Ok. Mocowanie na telefon zrobione. Wzorowałem się trochę Weebo3D , z tą różnicą że u siebie zrobiłem wersje odpinaną z wiatraczkiem. Takie połączenie sklejki i szerokiej gumy:)









Waga gogli. Chyba nie za duża ?



moim zdaniem waga może być nawet większa, byleby się odpowiednio rozkładała siła



Przycisk jest? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Przycisku jeszcze nie ma:) Ale zrobię na pewno.