Bardzo ładnie proszę o pomoc w sprawie treści 2D w goglach 3D

Cześć

Wiem, że to dla większości odwiedzających ten blog rzecz oczywista - jednak nie odnalazłem googlując niczego sensownego. Proszę o krótkie info w jakimkolwiek z tych zapytań:


  1. jak wygląda sprawa korzystania z treści 2D w goglach?
  2. czy da się czytać strony internetowe czy tekst i oobraz 2D się rozjeżdżają?
  3. czy sa specjalne programy do treści 2D?
  4. czy są gogle lepiej i gorzej przystosowane do 2D do treści statycznych - jakie najlepiej wybrać?



    Będę bardzo mocno wdzięczny za pomoc.

    P

1. Musisz czymś zdublować obraz. Było gdzieś na forum.

2. zależy od telefonu (ppi, roździelczośc, jaka strona)

3. jakich treści? zdjęć? - tak

4. Są gogle z lepszą i gorszą optyką



Oraz do tak złożonej obsługi telefonu w goglach będzie potrzebny najprawdopodobniej klawiatura i myszka

Dzięki za odpowiedź.

  1. Odnalazłem jeden post, sugerowany jest TriDef 3D Games. Więcej nie znalazłem.
  2. Mój Note2 nie jest już za bardzo, ale mogę korzystać z LG G4, ten ma porządną rozdziałkę.
  3. Chodzi o czytanie i oglądanie stron internetowych i np, czytanie z worda na fonie.
  4. Tak jak czytam na forach, cały sprzęt jaki teraz jest do kupienia (mowa o cardboard VR) jest średni. Ja się zastanawiam między FIIT VR, VRIZZMO Volt a HOMIDO VR.



    Jeszcze w takim razie takie pytania:
  5. Nie mając żadnego specjalnego programu co widać, gdy się włoży do gogli VR fona z pierwszą lepszą stroną internetową? Da się czytać, przeglądać net?
  6. Czy można przechodzić z programu na program w Androidzie? Obsługiwać kontrolerem fona?
  7. Którys z tych gogli obiektywnie rzecz biorąc jest o coś lepszy od drugiego?
  • FIIT VR
  • VRIZZMO Volt
  • HOMIDO VR



    Dzięki,

    pozdrowienia

    P

5. nie, jedno oko dostaje pół obrazu, drugie co innego. http://quackvr.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=83#p745

6. Kontroler średnio, można coś tam robić, ale takie operacje lepiej myszką

7. Fitty jest dyskusja dość aktywna teraz na forum

vrizzmo- yy, nie: http://quackvr.com/dyskusja-o-vrizzmo-volt-na-forum/

homido - pierwsze słyszę

no i wchodzące jako tako na rynek DreamZ

Super, już wiem coś konkretnie. Dzięki!

Fajnie z tymi programami 2D-3D-2D, ciekawe jak działają w praktyce, ile można “wytrzymać” bez zaburzeń błędnika.

A więc Fitty albo DreamZ. O Homido gdzieś czytałem pochlebne rzeczy, ale nigdy nie wiesz czy nie pisał ciężko harujący na życie marketer.

Dzięki bardzo.

P