Długie inicjowanie połączenia sieciowego

Witam. Od początku moich doświadczeń z VR mam pewien problem. Mianowicie po podłączeniu telefonu do komputera i uruchomieniu

opcji " tethering" muszę dość długo czekać na zainicjowanie się połączenia sieciowego. Miałem to na LG G3 i teraz na S5.

Czas oczekiwania na pojawienie się aktywnej sieci jest różny. Raz minuta,raz pięć minut. Oczywiście do czasu połączenia trinus nic nie widzi.

Siedze na Win10 64 bit. Co mogę sprawdzić aby poprawić tą niedogodność ?

Sprawdź obciążenie kompa (w menadżerze zadań zakładka wydajność), jeśli cokolwiek jest na 100% obciążone lub +75% to może być przyczyną, a telefon najlepiej podłącz do innego kompa i tam sprawdź czas (zrób ze 2 może 3 próby, pamiętaj o instalacji sterowników za pierwszym razem.

Na swoim kompie masz antywirusa? Albo raczej firewalla?

Antywira nie mam. Firewall windowsowy z nakładką “Windows Firewall Control” . Na czas połączenia i testów wyłączony. Zauważyłem że po wyłączeniu usługi One Drive i Steam , połączenie sieciowe uruchomiło się po minucie. Muszę jeszcze po testować.

na telefonie stock rom? sprawdziłeś na innym kompie?

Na telefonie stock. Sprawdziłem na innym kompie i szok.Połączenie od razu,bez żadnej łachy. Zacząłem węszyć w swoim kompie i okazało się że miałem coś zrypane ze sterownikami samsunga od USB. Po ich ponownej instalacji wszystkie problemy ustały. Dziwne że to samo miałem przy LG G3,przy innych sterownikach. Rozwiązanie problemu pokryło się również z update’m trinusa do nowszej wersji. Ciekawe czy trinus wrzuca coś od siebie do systemu ?

Raczej nie, nie zauważyłem, by instalator potrzebował uprawnień administratora do działania, a kiedyś była wersja bez instalacyjna, więc sądzę, że nie wrzuca sterowników. Możliwe, że to Windows zrobił update :stuck_out_tongue:



Problem uznaję za rozwiązany, temat przenoszę i zamykam.