Rodzaj wyświetlacza pod VR

Napiszcie co sądzicie o wyświetlaczach w telefonach pod kątem VR. Interesuje mnie przede wszystkim opinia osób, które miały możliwość testować kilka rodzajów. Odpowiedzi w ankiecie są ogólne, zdaję sobie sprawę, że są różne typy, ale chodzi mi o to, żeby każdy kto da odpowiedź, dodał komentarz o jaki wyświetlacz dokładnie mu chodzi z krótkim opisem, dlaczego ten.



Od siebie dodam co sam wiem/słyszałem. AMOLED posiada idealną czerń, z racji na wykorzystanie diod led, które nie świecą przy kolorze czarnym.

O IPS wiem, że występuje większe smużenie niż w innych, ale to tylko czytałem przy okazji jakiegoś poradnika dot. monitorów, chciałbym poznać opinie właściciela telefonu z takim wyświetlaczem.



Zachęcam do dyskusji i może linkowania jakichś testów.

Szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiejś specjalnej różnicy w komforcie grania. Oczywiście czerń w AMOLED’zie to poezja, ale nie wiem czy jest to aż tak niezbędne. Osobiście mam IPS i jestem z tego wyświetlacza bardzo zadowolony ;] Zagłosowałem na AMOLED tylko przez tę czerń.

I jak w tym IPS, jesteś w stanie zauważyć jakieś smużenie przy dynamicznym obrazie?

Nie zwróciłem uwagi, żeby smużenie było jakoś szczególnie większe w stosunku do AMOLED. Jeżeli faktycznie jest większe, to na tak niskim poziomie, że nie byłem w stanie tego wyłapać.

Z innych rodzajów ja w telefonie np. mam ekran igzo tft i smużenie nie występuje (tak dla potomnych co by było jak ktoś potrzebował by info)

TFT to rodzaj wyświetlacza LCD, więc traktujmy go w tej ogólnej kategorii. IPS to też LCD, ale jednak takiemu TFT do typowego LCD i bliżej mu jakichś wariacji jak np. Super LCD. Wedug mnie IPS jest jednak o klasę wyżej od TFT, no chyba, że możesz powiedzieć coś więcej ciekawego o tym Igzo :wink:

W poprzednim tel miałem IPS i obraz w sumie na igzo jest jaśniejszy i troszkę bardziej nasycony(w normalnym użytkowaniu) , niestety IPSa pod vr nie sprawdzałem