Zestaw gogli

Witam jako że chciałbym wsiąknąć na dłużej w VR chciałbym skompletować zestaw potrzebny do tego, a właściwie to 2.



Na początek chciałbym coś co pozwoli mi przetestować VR. Myślę o jakichś tanich goglach. Posiadam pad Xbox 360 i adapter bezprzewodowy do PC. Telefon to Samsung Galaxy S5 z kablem USB 3.0. Jakiie gogle polecicie?



Jako drugi zestaw myślę o czymś droższym. Zastanawiałem się nad CMOAR, jednak czy ktoś wie jak będzie się on sprawował podczas grania w zwykłe gry na PC? A może polecicie coś innego? Do tego chciałbym jakieś kontrolery ruchowe. W domu posiadam kinecta, jednak wołałbym raczej coś w stylu wiimote lub pady z CMOAR. Co w tej kategorii polecicie?

chcesz test, w którym nie będziesz zwracał uwagi na detale - kupuj stockowe google cardbaord (2.0!), to koszt ok. 30zł na znanym portalu aukcyjnym, lub tanie (np. używane) Weebo 3D. Możesz również próbować kupic Dreamz., tylko to już trochę więcej kasiorki (http://dreamzvr.com/), ale wiąże się to z czekaniem trochę aż będą dostępne. Cmoar to tylko KickStarter, nikt ich w zasadzie nie miał jeszcze w dłoniach. Ogólnie tu masz jeszcze spis, z którego być może sam coś dobierzesz: http://www.forum.quackvr.com/viewtopic.php?f=37&t=87



Pad od X360 nada się idealnie, nie będzie problemów z jego mapowaniem. Telefonik wręcz idealny. Kontrolery ruchowe - na portalu pojawił się film, w którym JackQuack dał skrypt do WiiMoteów. Kinect też wymagałby zabawy samemu, ale na pewno dałby spore możliwości.

Telefonik idealny? No nie wiem, jest niewiele lepszy od sgs 4 któego ja mam. Rozdzielczośc i typ ekranu ten sam, a sgs 4 jednak do vr taki sobie…

no ok, idealny w tym stopniu, że nie wymaga wymiany, ale racja, źle ująłem

Ale ma USB 3.0 :smiley:

Witam, cześć i czołem!



Co do tematu: Powiem Ci, że testowałem już łącznie 9 par gogli do mobile VR i absolutnie nie do pobicia są FiiT VR (23 dolce na AliExpress).



Co do telefonu: twój jest do VR wprost idealny. Serio, nie mogłeś trafić lepiej. Sam dzisiaj kupiłem Live Demo Unit galaxy s5, mimo że posiadam już Redmi Note 2 Prime, właśnie ze względu na wspomniane przez Ciebie USB 3.0. Zapewnia ono tak szybki transfer w Trinusie, że w zasadzie powinno się otrzymać obraz bezstratny i czysty jak łza, w dodatku w 60 FPS :slight_smile: Musiałbyś tylko zrobić specjalnego roota, o którym mówił JackQuack w swoim filmie poświęconym właśnie Galaxy S5 w kontekście VR.



Podsumowując: proponowałbym Ci kupić FiiTy, do tego 3-5 metrów kabla USB 3.0 - micro USB 3.0 (również dostępne na Allegro) i to w zasadzie tyle, nic więcej Ci do szczęścia nie potrzeba :slight_smile:



Co do kontrolerów: nie znam się na tym, ale widziałem, że najczęstszym wyborem jest WiiMote :slight_smile:



Aha, jeszcze jedna sprawa: Czy twój komp obsługuje USB 3.0?



Pozdrawiam.