Porysowane soczewki PSVR ?

Dzień dobry,

kilka dni temu przecierając soczewki zauważyłem ze są na nich dziwne zarysowania (zdjęcia poniżej)?

Nie wiem jak mogły powstać, za każdym razem ostrożnie przecierałem soczewki dołączoną do gogli ściereczką.

Czy jest to może wada fabryczna? Proszę o pomoc.



Zdjęcia:

https://ibb.co/cgfxGm

https://ibb.co/jbx52R

To na drugim zdjęciu byłoby jeszcze do przeżycia, ale to z pierwszego wygląda masakrycznie. Wpływa to jakoś na optyke, widziany obraz? Słyszałem że sporo osób ma z tym problem, ale domu nie zbytnio coś z tymi uszkodzonymi soczewkami robi…

wpływa

Mam podobny problem, zadzwoniłem dzisiaj do Sony w sprawie wymiany soczewki, pani z Sony powiedziała wyraźnie , jeżeli soczewka jest porysowana z automatu gogle tracą gwarancję, koszt zamontowania nowej soczewki 890 zł . Szczęka mi opadła , jak bym bardzo chciał to mogę dzisiaj kupić PSVR bez kamery w promocji za 699 zł. Dla Sony najważniejsze to sprzedać a później to niech się martwią ci co kupili. Szkoda gadać.

To pewnie miękkie, akrylowe soczewki, rysują się od samego patrzenia na nie. Dołączone ściereczki na dłuższą metę też porysują ich powierzchnię. Tak samo jak łatwo się rysują, łatwo można je wypolerować. Bez wprawy, lepiej tego nie robić, można poprosić o to jakiegoś dobrego zegarmistrza w okolicy.



Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka



Właśnie je dzisiaj polerowałem specjalną pasta do polerowania szkła i pleksi, niestety powłoka zeszła i odkrył się czysty plastik, plastik wypolerowałem , niestety nie daje takiej wyrazistości jak z powłoką , do tego została jeszcze otoczka z tej powłoki która zostawia rozmycie obrazu, Przesłanie dla wszystkich co maja taki problem , nie ruszajcie soczewki nawet jak jest bardzo porysowana, bo będzie tylko gorzej. Raczej nikt mnie nie namówi na nowe okulary od sony. Sprzedają produkt do którego wołają za wymianę części która jest najbardziej podatna na uszkodzenia drożej niż nowe gogle w sklepie.

Stawiam, że zrobiłeś wgłębienie w soczewkach, co zmieniło ich ogniskową. Do polerowania soczewki trzeba oczywiście wymontować, co w tym modelu nie jest takie proste:

<LINK_TEXT text=“https://www.ifixit.com/Guide/PlayStatio … ment/86250”>https://www.ifixit.com/Guide/PlayStation+VR+Headset+Lenses+Replacement/86250</LINK_TEXT>

Polerowanie najpierw poćwiczyłbym na tanich goglach, przez zabraniem się do drogiego sprzętu.

Na zagranicznych forach userzy chwalili się wielokrotnym polerowaniem soczewek z DK2, które też mają powłokę i mocno się rysują. W DK2 jednak wymontowanie soczewek to minuta pracy, łącznie z wyjęciem ich z oprawek.

Generalnie mamy jako taki kontakt z Sony PlayStation, a kwestia nowych soczewek za 890zł wydaje się dość intrygująca… Gdyby jeszcze parę osób potwierdziło, że sytuacja ma się tak naprawdę to możemy wystąpić do Sony o oficjalne stanowisko.

Zadzwoniłem do Sony w sprawie zakupu od nich soczewek lub soczewki, bo i tak straciłem gwarancję więc je sam sobie wymienię , a tu znowu zaskoczonko, Sony nie sprzedaję części do PS VR, każda naprawa pogwarancyjna kosztuje dokładnie 890 zł bez różnicy czy to kabelek, czy procesor itd. Mój PS VR ma ponad miesiąc a stał się bezużyteczny bo soczewka wytarła się centralnie na środku i mocno przeszkadza.( Syna kolega grał w okularach w goglach i tak powstało wytarcie)) Z tego co mówił gości z Sony wszystkie VR wysyłane są do Francji bo tam jest serwis który to naprawia.

Co do polerowanej soczewki, poszedłem na całość i wyczyściłem całą warstwę ochronną i pozytywne zaskoczenie, można grać bez problemu nie widzę różnicy podczas gry miedzy 2 soczewką. Zewnętrznie nie ma tego kolorowego odbicia jak oryginał ale działa. Polerowałem ręcznie małym wałeczkiem 2 centymetrowym z filcu i tą pastą do szkła. Zajęło mi to pół dnia bo robiłem to bardzo delikatnie i polerowałem tylko tam gdzie była warstwa ochronna. Warstwy ochronnej już nie mam ale mam za to 890 zł w kieszeni. Myślałem żeby zakupić folię na soczewki to mi powinno trochę ochronić plastikową soczewkę. Jak ktoś wie gdzie można taką folię kupić niech da linka.

hej, dzisiaj też zauważyłem w trakcie czyszczenia na lewej soczewce defekt, gdy mocniej przetarłem specjalną sciereczką pozostały zarysowania na samym środku. możesz podać nazwę tego płynu do polerowania szkła? boję się cokolwiek ruszać bo już gdzieś czytałem, że sprawę można tylko pogorszyć…

Pozdrawiam.



Paweł

Ja czyściłem pastą POLLUX GLASS + filc, na twoim miejscu bym zostawił te ryski, jak zaczniesz polerować to będziesz musiał spolerować całą warstwę ochronną tak jak ja to zrobiłem. Przy polerowaniu warstwa schodzi a się nie poleruje. Radzę wszystkim jak najmniej wycierach te badziewne soczewki i jeżeli ktoś nosi okulary to niech zrobi sobie dystanse z gąbki w środku gogli . Sony nieźle się ustawiło z tymi goglami, masz zarysowane soczewki to tracisz gwarancję , więc teraz wszystkim mogą odmówić naprawy gwarancyjnej.

Dzięki za info, na razie to zostawie, prawie tego nie widać w trakcie gry ale jak skupie się na tym porysowaniu to jestem w stanie zauważyć delikatne rozmycie ostrosci w jednym miejscu. Od czasu do czasu niestety trzeba przetrzeć te soczewki bo sie brudzą…taki urok vr już chyba, na szczęście to moje pierwsze okulary, sama jakość zastosowanego ekranu to o wiele za mało jak na vr, ten model to przejsciówka przed czymś lepszym, może następna generacja psvr albo pimax 8k. tam bede sie martwił aby nie porysować, może lepiej ze takie doświadczenie mnie spotkało na tych okularach…co do gwarancji to faktycznie cwaniaki, co ma wspólnego porysowany okular z naprawą elektroniki wewnątrz tym bardziej, że jest narażony na notoryczne przecieranie…

pozdro.

Witam,
tez mam porysowane soczewki, mimo, ze korzystam tylko ze sciereczek dolaczonych do zestawu. Narazie nie przeszkadza to w graniu ale rysy pojawiaja sie jakby same z siebie. Na niemieckim Ebay znalazlem takie folie ochronne, naklejane na soczewki za jakies niewielkie pieniadze. Kupie na probe.