Playstation VR - wymagania co do dostępnej przestrzeni - pytanie

Przymierzam się do zakupu gogli Playstation VR, ale zastanawiają mnie dane na temat miejsca potrzebnego do gry.



Na tym obrazku opublikowanym przez Sony widać, że wymagania co do dostępnej przestrzeni są dosyć spore:









Jest to jedynie obrazek poglądowy stąd moje pytanie do właścicieli Playstation VR: czy gdybym miał np. gogle półtora metra od kamery i z boku około 50 cm od ściany, to czy gogle funkcjonowałyby prawidłowo? Dodam, że nie zamierzam grać w jakieś tytuły szczególnie ruchowe (na początek planuję zagrać w Resident Evil 7 i Farpointa), dlatego zadając to pytanie chodzi mi głównie o kwestie techniczną. Np. taki Kinect nie chciał się włączyć gdy stało się za blisko kamery Xboxa i zastanawiam się czy gogle PSVR też mogą mieć jakieś problemy z wykryciem przez kamerę lub zmniejszoną precyzją na mniejszej przestrzeni (1,5 metra z przodu i 50 cm z boku).



Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję.

Cześć,

Posiadaczem nie jestem, ale znając zasadę działania nie powinno być problemu.

Widoczny obszar oznaczony jako Play Arena jest maksymalnym rekomendowanym obszarem. Od kamery musisz być co najmniej pół metra, więc zostaje Ci metr w głąb. No i te 50cm to rozumiem w każdą stronę od “środka”, tak?

Problemów nie będzie jeśli będziesz od kamery dalej niż te 0,6m

zależy do czego , masz tam zaznaczony maksymalny obszar

dla siedzących gier na pada nie potrzeba nic miejsca

a stojące z MOVE czy kontrolerem AIM najlepiej być min 2m od kamery żeby mieć swobodę

jak mieszkasz na południu kraju to zapraszam do mnie potestować arenavr.pl