PS VR a regulacja ostrości

Cześć :slight_smile: jestem bliski decyzji o zakupie PS VR ale nurtuje mnie jedna kwestia i może ktoś będzie miał wiedzę w tym temacie. Czy w tym urządzeniu jest możliwość regulacji ostrości ? Pytam bo mam delikatną wadę wzroku i wczoraj podczas testowania zauważyłem, że lekko rozmazuje mi się wyświetlany tekst. Jest możliwość regulacji ostrości czy nie ?



Pozdrawiam

Mati

Hej

Z tego co testowałem i co pamiętam to nie kojarzę pokrętła od regulacji ostrości, ale za to przy mojej wadzie (ok - 0,5) mogłem sobie wyregulowac ostrość jakby przechylając gogle czyli zmieniając odległość oczu od soczewek.



[size=85][color=green]Dodano po 1 minucie 58 sekundach:[/size]

Możliwe też, że obraz rozmazywal Ci się, ponieważ nie patrzałeś w sam środek soczewek (chodzi o to, by środek oka był na równi z środkiem soczewki w osiach XY.) No i jeśli napisy były małe to jest jeszcze kwestia, że PSVR nie ma kosmicznej rozdzielczości.

Mam okulary PSvr od 3 dni i słaba ostrość to moim zdaniem największa wada tych gogli. Regulacja polega jedynie na przesuwaniu gogli tak aby ostrość była jak najlepsza. Nie jest źle aczkolwiek mogło by być lepiej. No i efekt lornetki, mogli tego uniknąć, czujesz się jakbyś patrzył przez słoik. Na Fiit’ach z 5,5 calowym wyświetlaczem telefonu nie ma tego efektu. Tutaj Sony dało ciała po całości. Poza tym gogle są ok. Super mocowanie na głowe, chyba żadne gogle nie są tak wygodne.

Myślę, że to o czym piszesz, będzie modyfikowane w kolejnych wersjach tych gogli. Sądzę, iż Sony zależy na zadowolonych klientach, w dodatku tak nowej technologii jak VR.

Sony wypuściło już nowy model ale jak zwykle Europa na razie musi poczekać. No i nigdzie nie moge znaleść co poprawili, znając życie to pewnie nie to co trzeba.