Motorola Moto G5S

Dyskusja na temat modeli telefonów nadających sie do VR lub nie. Zastanawiasz się co kupic? Nie wiesz jaki model? Zajrzyj do tego działu.
Awatar użytkownika
ossa79
Użytkownik
3
Punkty: Locked
    Windows 7 Chrome
Re: MOTOROLA MOTO G5S

Post autor: ossa79 » czw 23 lis 2017, 08:42

Użytnik pisze:
śr 22 lis 2017, 22:58
Nie rozumiem takich ludzi, którzy nie mają absolutnie żadnych chęci przyswojenia jakiekolwiek wiedzy na dany temat i narzekają potem "o jacy Ci forumowicze źli".
Napiszę jeszcze raz: PO TO JEST KOMPLETNY PORADNIK, OD A DO Z, ŻEBY GO PRZECZYTAĆ I MIEĆ WIEDZĘ NA TEMAT RZECZY POTRZEBNYCH PRZY WYBORZE SMARTFONA DO VR. Nic nie musisz rozumieć, wystarczy porównać tabelki w specyfikacji. Ten artykuł po coś powstał.
No i ja go przeczytałem....do końca. I zobacz co tam jest napisane na samym końcu.
"PODSUMOWANIE – W SKRÓCIE – CO POWINIEN MIEĆ TELEFON DO VR
Wreszcie dotarliśmy do końca. W wielkim skrócie: telefon do VR musi mieć komplet czujników (żyroskop, magnetometr, akcelerometr), ekran chociaż Full HD i 5″, Androida w wersji powyżej 4.1. Nie polecam jednak takiego VRu. Lepiej za dolną półkę przyjąć sobie 5,2″ FullHD / 2K, Androida 5.0, komplet czujników i sprawdzony telefon przez nas lub kogoś z forum"

Nie znalazłem też informacji na temat odświeżania. Ponadto tak ja napisane jest na początku, dane mogą zawierać błędy i nalezy sprawdzać u kilku źródeł. Skąd mam wiedzieć, że nie ma błędów na innej stronie? W przypadku tego telefonu nawet dane na temat grubości są różne w różnych źródłach.
Po to jest forum, aby ktoś kto ma/ miał ten telefon lub posiada dużą wiedzę mógł pomóc.
Nie czuję się pewnie w tym temacie, więc pytam tam gdzie ktoś ma większą wiedzę.

Awatar użytkownika
Użytnik
Użytkownik
9
Gogle VR: BoboVR Z5 + RiftCat
Gogle Mobile VR: BoboVR Z5
Telefon do VR: Le Max 2 już w drodze
    Linux Chrome

Post autor: Użytnik » czw 23 lis 2017, 11:46

No, w końcu sprecyzowałeś, co Cię martwi w przypadku tego telefonu. Na początku miałem wrażenie, że odkryłeś smartfony dzień przed napisaniem pierwszego posta. Co do odświeżania, te 60Hz to jest standard w monitorach i w ekranach smartfonów. Co do grubości, możliwe, że na mGSM uwzględnili wystający aparat. No i właśnie po to jest kilka źródeł, żeby jedno drugie podpierało, zawsze możesz też sprawdzić specyfikację bezpośrednio na stronie producenta (co ciekawe, tam jest grubość 8,2-9,5mm, czyli moje podejrzenia związane z aparatem mogą być prawdziwe). A co do tego, czy Cardboard pójdzie: Android 7.1 jest, w wymaganiach Cardboarda jest 4.1+, żyroskop jest, specyfikacja jest ok, ja bym się zdziwił, gdyby to nie ruszyło. Może i mam większą wiedzę, ale teoretyczną. No dobra, może za bardzo wcześniej na Ciebie naskoczyłem, ale nie przesadzajmy z tymi obawami. W Twoim przypadku radziłbym Ci po prostu przetestować urządzenie przed zakupem. Albo pomyśleć nad zmianą na coś sprawdzonego, chociaż nie ma według mnie przeciwskazań, żeby to nie ruszyło. Ewentualnie te FHD to może być za mało, ale to już kwestia różnych wymagań i oczekiwań każdego z nas.

Awatar użytkownika
ossa79
Użytkownik
3
    Windows 7 Chrome

Post autor: ossa79 » czw 23 lis 2017, 12:05

Użytnik pisze:
czw 23 lis 2017, 11:46
No, w końcu sprecyzowałeś, co Cię martwi w przypadku tego telefonu. Na początku miałem wrażenie, że odkryłeś smartfony dzień przed napisaniem pierwszego posta. Co do odświeżania, te 60Hz to jest standard w monitorach i w ekranach smartfonów. Co do grubości, możliwe, że na mGSM uwzględnili wystający aparat. No i właśnie po to jest kilka źródeł, żeby jedno drugie podpierało, zawsze możesz też sprawdzić specyfikację bezpośrednio na stronie producenta (co ciekawe, tam jest grubość 8,2-9,5mm, czyli moje podejrzenia związane z aparatem mogą być prawdziwe). A co do tego, czy Cardboard pójdzie: Android 7.1 jest, w wymaganiach Cardboarda jest 4.1+, żyroskop jest, specyfikacja jest ok, ja bym się zdziwił, gdyby to nie ruszyło. Może i mam większą wiedzę, ale teoretyczną. No dobra, może za bardzo wcześniej na Ciebie naskoczyłem, ale nie przesadzajmy z tymi obawami. W Twoim przypadku radziłbym Ci po prostu przetestować urządzenie przed zakupem. Albo pomyśleć nad zmianą na coś sprawdzonego, chociaż nie ma według mnie przeciwskazań, żeby to nie ruszyło. Ewentualnie te FHD to może być za mało, ale to już kwestia różnych wymagań i oczekiwań każdego z nas.
Prawdopodobnie jutro będę miał możliwość przetestowania tego telefonu, popytałem wśród znajomych i okazało się, że jeden z nich ma ten tel..
Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
ossa79
Użytkownik
3
    Windows 7 Chrome

Post autor: ossa79 » pt 01 gru 2017, 15:36

Witam,

przetestowane. Idzie oglądać filmy VR360 na tym telefonie, ale jak jest wcześniej napisane, z jakością gogli jakie mam nie ma szału i na niektórych apkach filmy się lagują.

ODPOWIEDZ