Motorola Moto G5S

Siema, szukam jakiś niedrogich gogli vr do swojej Moto G5. Niestety nie znam się na tym a nie chciałbym kupić czegoś co rozpadnie się po tygodniu. Chciałbym wydać na nie około 100-200 zł.

Bobo Z4,Z5

Dzień dobry,



na początku proszę o wyrozumiałość. Jeśli chodzi o technologię VR to jestem świeżak i dopiero poznaje ten świat.

Chcę zakupić w jednej sieci telekomunikacyjnej telefon MOTOROLA MOTO G5S, chciałbym go używać właśnie do oglądania filmów VR. Nie mam jakichś zbajerowanych gogli, te które mam są z Biedry firmy Hykker :smiley:

Pytanie moje brzmi. Czy wspomniany telefon nadaje się do filmów VR? Czy da się na nim zainstalować np. aplikację Cardboard lub inne.



Z góry dziękuję za pomoc, wyjaśnienie.



Pozdrawiam

Sprawdź samemu: <LINK_TEXT text=“https://vrpolska.eu/mobile-vr/telefony- … onu-do-vr/”>https://vrpolska.eu/mobile-vr/telefony-do-vr/telefon-do-vr-poradnik-wymagania-telefonu-do-vr/</LINK_TEXT>



:wink:

No to mi pomogłeś :slight_smile: chyba jasno napisałem, że jestem świeżakiem i nie orientuję się w tym. Czytałem ten artykuł i niewiele z niego rozumiem.

Gdym rozumiał, to bym nie pisał.

Ale co takiego trudnego jest w tym do zrozumienia? Zresztą, nie musisz nawet za bardzo tego rozumieć, w artykule masz podane warunki, które powinien spełniać smartfon do VR, np. ekran minimum 5-5,2 cala o rozdzielczości Full HD. Bierzesz te informacje, znajdujesz specyfikację swojego urządzenia (np. na mGSM, podana jest zresztą ta strona w artykule) i porównujesz.

OK, nie ważne. Widzę, że nie można na Was liczyć. Ciężko napisać:

“Tak, nadaje się.”

“Nie, nie nadaje się.”

“Mogą występować problemy.”



Pytałem też o aplikację Cardboard- w artykule nie ma napisane czy na Moto można ją zainstalować.



Nie rozumiem takich for, gdzie nie można otrzymać prostej odpowiedzi na pytanie.

Nie rozumiem takich ludzi, którzy nie mają absolutnie żadnych chęci przyswojenia jakiekolwiek wiedzy na dany temat i narzekają potem “o jacy Ci forumowicze źli”.

Napiszę jeszcze raz: PO TO JEST KOMPLETNY PORADNIK, OD A DO Z, ŻEBY GO PRZECZYTAĆ I MIEĆ WIEDZĘ NA TEMAT RZECZY POTRZEBNYCH PRZY WYBORZE SMARTFONA DO VR. Nic nie musisz rozumieć, wystarczy porównać tabelki w specyfikacji. Ten artykuł po coś powstał.

Telefon nadaje się do VR ale musisz wiedzieć że będzie on niskiej jakości, zależy czego oczekujesz. O komfortowym oglądaniu można zapomnieć.

A te gogle tylko pogarszają sprawę ale skoro już je masz, i nie masz dużych oczekiwań to Moto się nada.

Nie mogę powiedzieć, że na tej Moto będzie działać Cardboard, bo nie mam tego telefonu (i jak widać inni forumowicze też nie), ale nie mogę powiedzieć też, że nie będzie działać, bo nie porównałem specyfikacji tego telefonu z poradnikiem czy jakimkolwiek innym źródłem.



Gdybym sprawdził i by się okazało np. że ma androida 2.3.7 to wtedy nawet nie mając tego telefonu mógłbym powiedzieć, że nie będzie działać. (nie spełnia wymagań). A powiedzieć, że będą problemy można spekulować zawsze poza tymi telefonami, które się testowało (i zna się jego problemy)

No i ja go przeczytałem…do końca. I zobacz co tam jest napisane na samym końcu.

"PODSUMOWANIE – W SKRÓCIE – CO POWINIEN MIEĆ TELEFON DO VR

Wreszcie dotarliśmy do końca. W wielkim skrócie: telefon do VR musi mieć komplet czujników (żyroskop, magnetometr, akcelerometr), ekran chociaż Full HD i 5″, Androida w wersji powyżej 4.1. Nie polecam jednak takiego VRu. Lepiej za dolną półkę przyjąć sobie 5,2″ FullHD / 2K, Androida 5.0, komplet czujników i sprawdzony telefon przez nas lub kogoś z forum"





Nie znalazłem też informacji na temat odświeżania. Ponadto tak ja napisane jest na początku, dane mogą zawierać błędy i nalezy sprawdzać u kilku źródeł. Skąd mam wiedzieć, że nie ma błędów na innej stronie? W przypadku tego telefonu nawet dane na temat grubości są różne w różnych źródłach.

Po to jest forum, aby ktoś kto ma/ miał ten telefon lub posiada dużą wiedzę mógł pomóc.

Nie czuję się pewnie w tym temacie, więc pytam tam gdzie ktoś ma większą wiedzę.

No, w końcu sprecyzowałeś, co Cię martwi w przypadku tego telefonu. Na początku miałem wrażenie, że odkryłeś smartfony dzień przed napisaniem pierwszego posta. Co do odświeżania, te 60Hz to jest standard w monitorach i w ekranach smartfonów. Co do grubości, możliwe, że na mGSM uwzględnili wystający aparat. No i właśnie po to jest kilka źródeł, żeby jedno drugie podpierało, zawsze możesz też sprawdzić specyfikację bezpośrednio na stronie producenta (co ciekawe, tam jest grubość 8,2-9,5mm, czyli moje podejrzenia związane z aparatem mogą być prawdziwe). A co do tego, czy Cardboard pójdzie: Android 7.1 jest, w wymaganiach Cardboarda jest 4.1+, żyroskop jest, specyfikacja jest ok, ja bym się zdziwił, gdyby to nie ruszyło. Może i mam większą wiedzę, ale teoretyczną. No dobra, może za bardzo wcześniej na Ciebie naskoczyłem, ale nie przesadzajmy z tymi obawami. W Twoim przypadku radziłbym Ci po prostu przetestować urządzenie przed zakupem. Albo pomyśleć nad zmianą na coś sprawdzonego, chociaż nie ma według mnie przeciwskazań, żeby to nie ruszyło. Ewentualnie te FHD to może być za mało, ale to już kwestia różnych wymagań i oczekiwań każdego z nas.

Prawdopodobnie jutro będę miał możliwość przetestowania tego telefonu, popytałem wśród znajomych i okazało się, że jeden z nich ma ten tel…

Dzięki za odpowiedź.

Witam,



przetestowane. Idzie oglądać filmy VR360 na tym telefonie, ale jak jest wcześniej napisane, z jakością gogli jakie mam nie ma szału i na niektórych apkach filmy się lagują.