Xiaomi Mi Max 2

Witam,

jako prezent gwiazdkowy chciałam kupić gogle VR. Osoba, która ma zostać obdarowana sprawiła sobie telefon z przekątną ekranu 6,44". Stąd moje pytanie - czy można kupić gogle, które będą kompatybilne z telefonem o tak dużym wyświetlaczu? Przeszukałam Internet jednak widzę jedynie propozycje do 6 cali…

Hej, gogle z pół otwartą konstrukcją będą prawdopodobnie dobrym rozwiązaniem, nadmiar będzie wówczas wystawał za ekran, a zbędny obszar można skonfigurować, aby nie był brany pod uwagę przy aplikacjach VR.

Przykładem gogli z taką konstrukcją są np. BoboVR Z5 (unboxing na kanale) albo Dreamz.

Dziękuję:)

Domyślam się, że BoboVR Z5 w Polsce nie są dostępne?



Edit: znalazłam kilka ofert na aliexpress… Są wersje bez pilota, z pilotem białym z nazwą gogli i jakimś pilotem uniwersalnym. Zależy mi na 100% kompatybilności z Mi Max 2. Gdzieś na forum czytałam, że jeden z pilotów nie działa z niektórymi telefonami. Jestem naprawdę zielona w tym temacie dlatego liczę na pomoc:)

Pilot dołączony do Bobo VR Z5 jest do Google Daydream, a z tego co wiem to Mi Max 2 nie obsługuje oficjalnie Daydream, więc ten pilot byłby zbędny. W takim wypadku proponowałbym wersję bez kontrolera (link będzie dzisiaj w artykule na portalu, gdzieś po południu) i do tego tani kontroler na Bluetooth do cardboard.

Przy tak dużym ekranie ciekawym wyjściem były również Dreamz 2.0 Fresnel, wykorzystałyby chyba największą cześć ekranu i dały najlepsze pole widzenia.

Może ktoś jeszcze się wypowie :wink:

Szukałam gogli od Dreamz ale jedyna oferta jaka mi wyskoczyła to na allegro I to niezbyt ciekawa, bo bodajże używane. Na oficjalnej stronie wyskakuje tylko informacja o preorderze nowego modelu. :-/

Pilot działa na Xiaomi Mi Max 2, ale jedynie wtedy, kiedy zrobi się roota i wgra odpowiedni soft/mod + pobierze specjalną aplikację :slight_smile:

Kurczę, a dzisiaj właśnie złożyłam zamówienie na Z5 bez pilota :pensive: Zamówiłam za to pilota Bluetooth poleconego na portalu w zestawieniu na 11.11.



Mimo to bardzo dziękuję za informacje. Jeszcze nie sprawdzałam ale może istnieje gdzieś oferta z samym pilotem, pokaże obdarowywanemu jak już dostanie swój prezent, może się skusi :smiley:



Teraz zastanawiam się czy istnieje szansa, że dotrą przed wigilią. :joy: