Jakość Netflix na smartfonie VR

Dyskusja na temat modeli telefonów nadających sie do VR lub nie. Zastanawiasz się co kupic? Nie wiesz jaki model? Zajrzyj do tego działu.
Awatar użytkownika
piotrnawrot
Użytkownik
2
    Windows 7 Chrome

Jakość Netflix na smartfonie VR

Post autor: piotrnawrot » ndz 08 paź 2017, 16:39

Dzień dobry,
Uprzejmie proszę wszystkich użytkowników Gear vr lub Daydream vr o opinie, dotyczące jakości obrazu Netflix na smartfonie w wymienionych okularach vr. Wiem, że mimo zapewnień ze strony Googla/Androida z 1 sierpnia, poczekamy jeszcze trochę na Daydream na flagowcach Samsunga (ile JESZCZE ?), ale jestem ciekaw Waszych opinii o jakości Netflix HDR na Samsungu Note 8 w Gear vr.
Możecie zarekomendować jakieś zachodnie forum dyskusyjne z w/w tematami ?
Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
marko7
Użytkownik
1
Telefon: Galaxy S8
    Windows 10 Firefox
Re: Jakość Netflix na smartfonie VR

Post autor: marko7 » ndz 05 lis 2017, 19:42

Ja na swoim Galaxy S8 co prawda tylko raz próbowałem odpalić coś z netflixa i googlami, bo szczerze mówiąc kiepsko to wygląda. Szczególnie jak film jest w samym HD, ktorych Netflixie jest od groma. Zostań przy TV :)

Awatar użytkownika
Men2
Moderator Globalny
17
Gogle VR: BoboVR Z4
Telefon: S5
    Windows 10 Chrome

Post autor: Men2 » pn 06 lis 2017, 02:55

nie testowałem tego ale z góry można powiedzieć że jeżeli odpalisz film 4K na s8 to jakość jest naprawdę dobra, jeżeli chodzi o filmy 1080p i 720p to z góry wiadomo że jakość nie powali.
R5 1600 | 1060 6GB

Awatar użytkownika
piotrnawrot
Użytkownik
2
    Windows 7 Chrome

Post autor: piotrnawrot » pn 06 lis 2017, 06:22

Mam już oficjalną informację, uzyskaną w salonie Samsunga: S8 w Polsce (!!), nadal nie wspiera Daydream a platforma Gear VR nie wspiera HDR. Pozostawię to bez komentarza.... Niestety, nawet w salonie firmowym Samsung, nie potrafili mi pokazać, jak na okularach Gear VR, pracuje Note 8 na platformie Daydream VR i filmach HDR z Netflix.
Obdzwoniłem "pół Polski", aby się dowiedzieć czy gdzie można w/w zobaczyć i nic... DRAMAT ;)

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
Gogle VR: Dreamz 1.0, Weebo, itd...
Telefon: Neo V / S4
    Linux Chrome

Post autor: Remlas » pn 06 lis 2017, 06:40

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Screenshot_20171106-064100.png
Netflixa nie odpaliłem jeszcze, ale yt vr działa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
piotrnawrot
Użytkownik
2
    Windows 7 Chrome

Post autor: piotrnawrot » pn 06 lis 2017, 09:44

Dziękuję, ale PROSZĘ czytaj ze zrozumieniem tekstu ;) Interesuje mnie HDR (!!) na Daydream a na dodatek, wszystko na Note 8 ;) Owszem inne telefony posiadają wsparcie HDR od Netflixa, lecz albo nie obsługują Daydream ( za słabe), albo ich PPI oraz inne parametry ekranu, nie umywają się do lidera jakim jest Note 8.

ODPOWIEDZ