Xiaomi Redmi Note 3 Pro

[size=150]Zacinający się żyroskop[/size]



Witam,

Podczas oglądania filmów 360 na youtube, zauważyłem, że gdy zasłonie czujnik zbliżeniowy to cały film zacina się, ekran zaczyna skakać, zamiast płynnie się przemieszczać. Z odsłoniętym czujnikiem wszystko działa wyśmienicie.



Mam wyłączoną automatyczną jasność w telefonie (Xiaomi Redmi Note 3 Pro) . Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Hmm, skoro masz wyłączoną automatyczną jasność to jest to ewidentnie jakiś bug firmware.



Możesz spróbować rozwiązać to sprzętowo, tzn do gogli na stałe dokleić coś, co będzie zasłaniało czujnik.



To co mi jedynie przychodzi do głowy to jakaś usługa / opcja w systemie, która coś robi kiedy telefon jest widoczny (nie jest w kieszeni - ma odkryty czujnik zbliżeniowy)



Masz najnowszą wersję oprogramowania?

Dzisiaj rano, jak sprawdziłem czy problem nadal występuje okazało się, że wszystko działa, kiedy zasłonie czujnik ( z włączoną i wyłączoną opcją blokowanie ekranu kiedy jest w kieszeni). Możliwe, że jest jakaś opcja, która ustala coś w późnych godzinach. Sprawdzę wieczorem czy żyroskop będzie funkcjonował poprawnie.



MIUI 9 Global 7.9.7 | Beta

Android 6.0.1



[size=85][color=green]Dodano po 14 godzinach 53 minutach 44 sekundach:[/size]

Już wiem dlaczego tak się działo. Tutaj rozwiązanie jakby ktoś miał podobny problem:



Ustawienia -> Wyświetlacz -> Kontrast i kolory -> Zmieniamy kontrast z Automatycznego na Standardowy



I powinno wszystko działać. Oprócz tego należy pamiętać o wyłączonej automatycznej jasności.

I stąd pewnie skaczący obraz u wielu innych!



Gratuluję znalezienia rozwiązania :smiley:

Tak jak w tytule, który smartphone lepszy do VR?

Redmi Note 3 PRO 3/32GB International LTE800Mhz FV czy XIAOMI Redmi Note 4X Dual 32GB/3GB. W przypadku tego pierwszego (3 PRO) cena to ok. 900 zł, a note 4X to ok. 670 zł. Skąd wynika ta różnica w cenie i który smartphone bardziej opłaca się kupić?

Jest jeszcze LeEco Le Max 2 za 550/600zł na Geekbuying (Rose Gold/Silver).

Model Redmi Note 3 Pro już dawno został wycofany ze sprzedaży, stąd taka cena, są to już tylko resztki w magazynie. Wydajność minimalnie na plus jest lepsza w Note 3 Pro, jednak będzie to mało odczuwalne.

Oprócz procesora Note 4 (X) ma wszystko lepsze od poprzednika.