Huawei P9 Lite

[size=150]problem ze skaczącym obrazem[/size]



Witam,



Nie wiem czy miał ktoś z was już wcześniej taką sytuację. Chodzi o używanie telefonu z tematu do VR. Otóż przy oglądaniu filmów obraz potrafi przeskoczyć w jakiś ciemny punkt, i na nim się zaciąć. Położenie telefonu ja płaskiej powierzchni, odwracanie do góry nogami, nic wtedy nie pomaga. Często też mogę ruszać głową do góry i w dół, ale na boki już nie. Nie jest to wina googli ponieważ bez nich sytuacja wygląda identycznie. Może to kwestia ustawień ? wydaje się jakby akcelerometr potrzebował kalibracji. Czy jest ktoś w stanie pomóc ?

Czujnik pola magnetycznego możesz skalibrować kręcąc telefonem ósemki. Po tym kładziesz telefon na około pół minuty. Wszystko z włączona aplikacją wykorzystującą Cardboard.



Pobierz aplikacje “Sensor Kinetics” , włącz w niej rejestrowanie wykresów i połóż telefon. Jeśli pojawią się duże skoki to coś z czujnikami.

Kalibracja nic nie dała. Obraz jak skakał tak skacze nadal. W sensor kinetics wszystko gra tak jak powinno. Mam wrażenie, że to ja namieszałem. Okulary vr jakie posiadam to cardboard od modecoma. Bardzo ciężko było je ustawić bo nie mają qr Codu. Potrzebowałem czegoś taniego, żeby zacząć przygodę z vr. I jak na razie w ogóle z tego nie korzystam przez mega skaczący obraz



[size=85][color=green]Dodano po 5 minutach 44 sekundach:[/size]

Zauważyłem dziwne zjawisko. Włączając film w vr bez okularów wszystko działa mniej więcej plynnie. Kiedy jednak ruszam okularami koło telefonu obraz zaczyna skakać. Jak okulary zabieram wtedy znika

Wina gogli… Wyjmij z nich magnes. Było nie brać tego gówna :stuck_out_tongue: uzupełnij informacje w profilu albo było napisać w pierwszym poście to odrazu bym wiedział.

Odnośnie spadków wydajności - jeśli Wina telefonu - wyłącz automatyczną regulacje jasności, ale to dopiero jak powyższe rozwiązanie nie pomoże.

Mam dokładnie ten sam problem, posiadam gogle Fiit VR a telefon LG X Power 2. Obraz zaczyna wariować, przesuwać się w przeciwną stronę itp. dopiero gdy przyłożę telefon do gogli. Czy chodzi tu o magnes?



Pozdrawiam

Tak, na 90% jest to w takim wypadku kwestia magnesu w goglach, chociaż… w fiitach nie widzę magnetycznego trigera, więc nie powinno być też magnesu.

Witam wszystkich uzytkowników forum jako nowy członek tejże społęczności :slight_smile:

Zakupiłem nowy telefon -Huawei p9 lite(2017)i okazało sie , ze ma problem z wyswietlaniem filmów VR.

Niestety wszystkie filmy/ prezentacje mocno lagują a żyroskop zdaje sie żyć własnym życiem. Dla przykładu, w prezentacji “Temple Rider” ściagniętej z google play rozglądac można sie tylko w pionie i to z bardzo dużym lagiem. Spróbowałem skalibrować żyro w programie cardboard, ale jest to nie możliwe - pomimo lagów, nie ma opcji, żeby trafić w jakis punkt w prezentacji - czujnik wariuje i “chodzi” po całym obszarze.

Chciałem sie dowiedzieć czy jest to wada urządzenia, czy może trzeba wgrać jakieś programy lub skalibrować sensory ?



Druga, dziwna sprawa dotyczy komunikatu google, po zalogowaniu sie na jego konto, który twierdzi, że loguje sie z urządzenia p8 lite…



Prosze o pomoc, pozdrawiam.



[size=85][color=green]Dodano po 22 godzinach 51 minutach 49 sekundach:[/size]

16 wyświetleń i ani jednego pomysłu ? Dodam, że problem pojawia sie przy ruszaniu głową - filmy 360 na YT działają wporządku dopóki nie uruchomie opcji vr cardboard

możliwe, że to w takim razie coś z magnetometrem (czujnikiem pola magnetycznego / kompasem), bo jego google cardboard używa do kalibracji żyro. Pobierz “Sensor Kinetics” i włącz wykres dla żyro i magnetometru, połóż telefon. Są jakieś dziwne skoki / ciągły wzrost?

Wyniki z Sensor Kinetics prezetują sie nastepująco:



Accelerometer : x- skacze do ok ~0,3000

Y - do ~0,0800

Z- utrzymuje sie w przedziale 9,300 - 9,500



Gyro: x- skacze do 0,0300

y- do 0,700

z- do 0.1000



Magnetometr x- skoki w przedziale 27,000 - 28,000

y- skoki 14,000 - 15,000

z- skoki -39,000 - -40,000



Gravity sensor x- ok 0,2000

y- ok 0,0100

z- ok 9,800



Linear acc i Rotation sensor tez mają małe wachania w okolicach 0,0100 - 0, 2000



W przypadku włączenia wykresu dla każdego z sensorów, linie raczej nie reagują, kiedy telefon nie jest wprawiany w ruch.

kolejne problemy z telefonem od tego producenta… głupie pytanie: masz najnowszą wersje oprogramowania i aplikacji? spróbuj może na starszej wersji cardboard.apk

Tak, tzn tak mi sie wydaje: Android 7.0 i Emui 5.0. Zastanawiam sie nad zwrotem tego telefonu i zakupem czegos innego, nie wiem czy zmiana oprogramowania nie będze zbyt dużą ingeręcją i mogą nie przyjąc telefonu. Bardzo kusi mnie opcja samsunga s7 i gearvr za free bodajże w media ekspert no tylko ta cena … Dla VR-u “smartfonowego” chyba nic lepszego nie ma na rynku ?

na chwilę obecną: w temacie VR powszechnego użytku nie ma nic lepszego od GearVR

Chcialem kupic dreamz 3.0 jak zostana wydane jednak nie wiem czy mój telefon (huawei p9 light 2017) sie nadaje. Posiada on żyroskop jednak podczas ogladania filmow 360 obraz podczas poruszania na boki przycina.

na pewno ma żyroskop?

w aplikacji sprawdzajacej zyroskop i przycisk magnetyczny testy wychidza prawidlowo a w specyfikacjach telefonu jest napisane że takowy żyroakop posiada

Boże… dzieci… Dzieicie się że wam nie działa…

HMMM MOŻE DLATEGO ŻE HUAWEI P9 LITE NIE MA ŻYROSKOPU??!