Xiaomi Redmi 4

Troche poczytalem, troche juz wiem wiec skupmy sie na tym czego nie wiem.

moje kryteria:

telefon dual sim do codziennego uzytku jako telefon prywatno-sluzbowy a VR okazjonalnie (do zabawy i przetestowania)

kwota do 1000zl, rozdzielczosc min FHD 1920x1080

Polecane samsungi i LG mnie nie interesuja.

Zastanawialem sie nad Xiaomi:

Redmi Note 2 - ale bateria ponoc tak slaba ze przy wlaczonym LTE schodzi w 80min ze 100% do zera i potwierdza to wiele opinii

Redmi Note 4 - mam troche niechec do hybrydowego dual sim wiec tu kolejny wymog, musi miec 32GB pamieci jesli nie bede mogl uzyc karty SD.

I to powyzej jest prawie OK bo mam niechec do duzych telefonow 5,5" i wolalbym 5-cio calowe wiec jak zaczalem szukac co jest jeszcze wsrod grupy “no name” to znalazlem takie wynalazki w sprawie ktorych prosilbym o komentarz:

Alcatel Idol 4 - na mega plus, ze sa gogle w kompelecie. minus: tylko 16Gb pamieci i hybrydowy dual sim wiec raczej odpada

Bluboo Xtouch - na tej stronie wyglada idealnie:

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/bluboo/xt … touch.html

ale…

chyba nie ma zyroskopu bo nigdzie nie znalazlem na to potwierdzenia wiec raczej moga miec blad w parametrach

jak wpisuje w google i YT zwrot: “bluboo xtouch vr” to zwrot “vr” czyta mi jako “vs” i wywala mnostwo porownan do innych telefonow.

Philips V787 - ma imponujacy akumulator 5000mAh ale nie wiem czy ma zyroskop

Lenovo K6 dual sim 32GB - ktos na forum pytal o K6 Note ale @Men2 pisal ze rewelacji nie ma (musialbym znac wiecej szczegolow co mial na mysli)

Lenovo K5 dual sim - ma slot na dwie karty sim + microsd ale ponoc bateria slaba

Wiko U Feel Prime - nic o tym nie wiem

z tych to tylko note 4

tu jest dobra oferta na note4:

<LINK_TEXT text=“http://www.fostertechnologies.pl/pl/p/X … Czarny/180”>http://www.fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-4-PRO-332GB-Czarny/180</LINK_TEXT>

sklep jest w Wawie wiec moge sprawdzic i odebrac osobiscie.

Zaintrygowaly mnie tylko te ostrzezenia:



!!! UWAGA !!!

UWAGA! OFICJALNA WERSJA GLOBAL Z PEŁNYM POLSKIM JĘZYKIEM ORAZ WSPARCIE GOOGLE!

Kupując telefony Xiaomi zapytaj sprzedawcę o wersję oprogramowania!

Jeśli telefon ma system Chiński narażasz się na problemy związane z brakiem Google Playa i nie dostosowaniem do użytku Polsce.

U Nas nie musisz pytać Telefony mają Google Playa oraz Polski język.




Wynika z tego ze sprowadzaja to z Chin i wgrywaja soft tak by byl do uzytku w Polsce wiec niby jest ok,

ale w takim razie czy na cos jeszcze powinienem uwazac kupujac takie “okazje” ?



mała korekta:

to nie note 4 tylko Redmi 4 pro ale z mojego punktu widzenia to nawet lepiej bo ma 5cali i baterie 4000mAh

Redmi Note 2? A fe, ten telefon absolutnie nie nadaje się do VR, leciwy procesor Mediateka, grafika też taka sobie, a bateria znika w oczach (moje własne doświadczenia)

Note 4 jest w miarę okej wyborem w tej cenie, tylko należy pamiętać, że Snapdragon 625 nastawiony jest na energooszczędność, a nie wydajność. Może mieć problemy w bardziej wymagających grach.

MOIM zdaniem najbardziej opłacalnym zakupem będzie Xiaomi Mi5, posiada dual sim, bardzo wydajnego Snapdragona 820 i 64gb wbudowanej pamięci (W wersji do 1k o której ja mówię)

Koszty sprowadzenia takiego Mi5 to MAX 1000zł i z chęcią pomogę przy zakupie (mogę również pośredniczyć)



Jeśli telefon nie ma żyroskopu to nie warto nawet zwracać na niego uwagi jeśli mówimy o Vr

kupilem Redmi4 (bez note w nazwie).

no i nie wiem co sie dzieje, ale jak wsune telefon w gogle to obraz na filmach klatkuje ale gdy nie jest w goglach to wszystko jest idealnie.

jakis czujnik pewnie jest przysloniety i telefon wariuruje.

o co chodzi?

Jaką masz wersję systemu/miui? Daj screena z informacji o telefonie

nie jestem pewien czy to to, ale na forum było kilka razy wałkowane by wyłączyć automatyczną jasność i może coś jeszcze… sprawdź najpierw to

no i teraz wszystko jasne. wylaczylem automatyczna jasnosc i jest ok