Honor 8

[size=150]Wirujący ekran w aplikacjach VR[/size]

Cześć! Kupiłem sobie kartonowe gogle do wirtualnej rzeczywistości, jednak gdy próbuję uruchomić jakąś aplikację do VR albo film 360 na Youtube, obraz bardzo szybko wiruje we wszystkie strony, jest mega niestabilny. Żyroskop w telefonie ogólnie działa dobrze, sprawdzałem chociażby w aplikacji poziomica. Co może być przyczyną tego problemu?

Dokonaj kalibracji żyroskopu (jak to zrobić znajdziesz w Internecie), ew. po włączeniu apki VR połóż telefon na stole na moment, nie wiem ile, z 0,5 - 1 min.

Żyroskop jest skalibrowany poprawnie, inne aplikacje działają dobrze. Nawet filmy 360 o ile nie włączam opcji Cardboard. Tzn póki jest jeden obraz na ekranie, wszystko jest OK, ale gdy go rozbijam na 2 części (żeby użyć gogli VR), obraz zaczyna wariować.



Mimo to ponownie skalibrowałem i położyłem telefon w bezruchu z włączoną apką Cardboard na ponad minutę i problem nadal występuje :frowning:

Odkryłem, że niektóre filmy 360 działają poprawnie, ale nie z Youtube ani aplikacji Cardboard. Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Masz jakiś customowy ROM? Coś kombinowałeś z telefonem ostatnio? Ciężko mi powiedzieć, może masz coś software’owo skopane w systemie. Nigdzie w internetach nie miał ktoś podobnego problemu z tym telefonem?

Telefon mam z oryginalnym oprogramowaniem, kupiłem go zresztą tydzień temu, więc nawet nie zdążyłbym namieszać. Szukałem podobnych przypadków w Internecie, również anglojęzycznym, sprawdziłem FAQ Google Cardboard i niestety nigdzie nie znalazłem wzmianki i podobnym przypadku. Jedynie są problemy “zjeżdżającego” obrazu, ale to nie ten przypadek :confused:

Witam, czy udało się rozwiązać problem. Mam to samo w Huawei P9

Cześć. Niestety do tej pory mam ten problem. Co ciekawe, niektóre aplikacje działają w VR ale mam wrażenie, że są to apki “spoza” Google Cardboard.



Co jeszcze ciekawsze, któregoś dnia nagle aplikacje google cardboard zaczęły działać, również Youtube, ale późnej po jakiejś aktualizacji systemu wszystko wróciło do normy, czyli przestało działać :confused: wychodzi na to, że to nie kwestia sprzętowa, tylko coś z oprogramowaniem. Ciekawe czy wszystkie telefony Huawei mają ten problem…



Przejrzałem również anglojęzyczne fora i niestety póki co nikt nie ma rozwiązania tego problemu, ale niektórym pomaga przywracanie starszej wersji systemu EMUI 4.1, chociaż moim zdaniem jest to gra nie warta świeczki :confused:

A spróbuj pokombinować z softem - zrób roota, wgraj inny soft. Może taka opcja będzie rozwiązaniem :slight_smile:

Tyrion, nie chcę kombinować z takimi rozwiązaniami żeby czegoś nie uszkodzić. Telefon działa mi teraz dobrze i nie chcę tego zmieniać, a VR to tylko ciekawostka. Zresztą pobawiłem się tym na innych aplikacjach i szczerze mówiąc nie zrobiło to na mnie aż takiego wrażenia jak oczekiwałem :frowning: Ale gdyby ktoś znalazł łatwy sposób na naprawę problemu to mam nadzieję, że opisze tutaj sprawę :slight_smile: Chociaż podejrzewam, że musi to zrobić sam Huawei za pomocą jakiejś aktualizacji.