Xiaomi Mi 5

Cześć!



Posiadam Xiaomi Mi5 - ekran 5.15 cali z matrycą FullHD (428 ppi) i szukam do nich dobrych gogli VR. Sprawdziłem już VR Boxa II i ta lornetka odpadła już na starcie. Weebo3D 2.0 jest dużo lepsze ale po nich szybko zaczyna mnie mulić, oczy boleć (taki efekt braku możliwości poruszania soczewkami), a do tego obraz jest ostry tylko na samym środku co pośrednio też wpływa na immersję VR.



Czy ma ktoś doświadczenie z takim ekranem i dobrymi goglami VR?



Tak, czytałem chyba każdy z tematów na tym forum + źródła zewnętrzne. Na tej podstawie stworzyłem moją listę gogli, które typuje na następny zakup do tego telefonu:

  • Dreamz 2.0 Fresnel (lub standard?)
  • BOBO VR Z4 mini (wolę swoje słuchawki)
  • FiiT VR 2S



    Cena nie gra roli, aczkolwiek było by dobrze zmieścić się w 300zł. Pada nie potrzebuję, bo już mam. Czego szukam? Jak najlepszej immersji: FOV, wyrazistość ekranu, jak najmniejsze abberacje chromatyczne. Dobrym atutem byłaby dołączona licencja na riftcata/Trinusa/VorpXa itp.



    Może ktoś ma jakąś propozycję? Nie jestem pewien wyboru, tym bardziej, że w większości gogli wszyscy zalecają ekran 5.5’’ a ja mam 5.15’’.



    P.S - może twórcy DreamZ mogli by się podzielić jakimiś przewidywaniami dot. DreamZów 3.0? Może akurat warto abym poczekał na nie? :slight_smile:



    Serdecznie pozdrawiam!

Hmm… skoro mówisz, że przeczytałeś wszystko na forum o tych goglach to decyzja należy do Ciebie :slight_smile: Nikt za Ciebie się nie zdecyduje na konkretny model, to już są prywatne odczucia co komu pasuje i jest dla niego wystarczające. Co do różnic w dreamzach miedzy standard a fresnel możesz poczytać w temacie od nich, tam Piotr dosyć szczegółowo je opisał.



Co do przewidywań na temat dreazmów 3, może warto pomóc chłopakom i “pingnąć” ich w tym temacie: <LINK_TEXT text=“viewtopic.php?f=58&t=505”>http://forum.vrpolska.eu/viewtopic.php?f=58&t=505</LINK_TEXT> :slight_smile:

Dokonales moze wyboru? :slight_smile: Bo tez szukam gogli do ekranu 5.1" galaxy s5

Pozdrawiam

Tak, zakupiłem BoboVR Z4.



Plusy:

  • Pełna konfiguracja pozycji soczewek przód/tył oraz szerokość.
  • Super system montowania telefonu
  • Bardzo sensowny FOV jak na 5.1’’
  • Jak się dobrze ułoży telefon to nie widać ramek lub są bardzo mało przeszkadzające
  • Super ostrość obrazu
  • uchwyty na głowę są super…



    Minusy:
  • … Jeżeli je raz ułożysz i są ustawione tylko pod Ciebie. Jak chcesz pokazywać co chwila innym osobom, to zmiana dostosowania pasków jest długim procesem.
  • Trochę ważą za dużo, ale nie jest to bardzo przeszkadzające.
  • Słabe wykonanie plastików. Trzeszczą. Nie masz wrażenia obycia z produktem “premium” jeżeli weźmiesz je do ręki.
  • Przycisk pojemnościowy na moim Xiaomi MI 5 nie działa. Nie wiem czemu.
  • Niedemontowalne łatwo słuchawki.



    Co do połączenia Xiaomi MI5 + VR - Wielkim minusem jest smużenie ekranu. Jest straszne. Ostrość/rozdzielczość/immersja - wszystko jest dobre i bardzo dobre, ale smużenie przekreśla dłuższą zabawę w VR całkowicie.

Czyli polecasz okularki? Smuzenie wynika chyba tu z racji na telefon nie okulary? Bo wlasnie chce kupic ten model gogli albo dreamzvr 2.0 fresnel tylko ten fresnel jest chyba do wiekszych telefonow niz 5.1" i przy takim ekranie jak mam bedzie widac ramki telefonu co podobno przeszkadza. Sa jeszcze dreamzvr 2.0 standart i tam chyba ramek nie bedzie widac choc nie jestem pewien i pytanie, ktore z gogli wybrac? Miales moze jakies porownanie dreamz 2.0 z Twoimi goglami?

Hej, tez mam Xiaomi mi5 i te same gogle bobo vr z4 i kompletnie nic nie moge na nich obejrzec, brak ostrosc, wszystko rozmazane. Regulacja soczewek nic nie daje. Pikseloza, obraz sie rozdwaja. Jestem ciekaw jak Ty sobie z tym poradziles. Mozesz powiedziec z jakich aplikacji korzystasz?



Konfigurowalem swoje VR kodem QR dodanym do gogli.