Lenovo K920 Vibe Z2 Pro

Czy uważacie, że ten telefon jest dobry do korzystania z VR?



Wyświetlacz IPS TFT 16M kolorów

1440 x 2560 px (6,00") 490 ppi

Standardowa bateria Li-Po 4000 mAh

Pamięć wbudowana 32 GB

Pamięć RAM 3 GB

Brak solotu na kartę pamięci

Procesor Qualcomm Snapdragon 801 8974AC

Zegar procesora: 2,56 GHz

Liczba rdzeni: 4

GPU: Adreno 330 @578 MHz



Wielkie dzięki za pomoc!

podzespoły spoko, ale duży ekran, może być taka kwestia, że spora część ekranu nie będzie wykorzystana, bo nie będą jej “zbierać” soczewki.

Jak wygląda kwestia wifi (ac) albo usb (3.0) ? waga może też okazać się istotna



[size=85][color=green]Dodano po 21 sekundach:[/size]

wychodzę z założenia, że ma komplet czujników

Wi-fi v802.11 b/g/n/ac

Waga 179g



To taki sam może być problem z bardzo podobnym telefonem Motorola Nexus 6, który znajduje się w temacie na forum o polecanych telefonach na VR. Nexus 6 ma 5,96 cala i waży więcej bo 184g. Dlatego patrzyłem na podobny do tego co był polecony i znalazłem Lenovo K920. Dlatgo także dałem nowy temat odnośnie telefonu. Ale serdecznie dzięki za odpowiedź. Czyli lepiej zakupić coś innego do VR?

Najlepiej poszperać albo poczekać aż ktoś wypowie się odnośnie takiego dużego ekranu. :wink: Swoją drogą, Galaxy Note też nie ma takiego dużego? Może być podobny efekt

Hej, za tydzień będę miał ten telefon więc zdam jakąś relację jak działą z googlami Cardboard i FiiT VR

Odkop odkopem, ale ciekawi mnie jak tam z tym Lenovo? :slight_smile:


Imho snap 801 jest za słaby przy takiej rozdzielczości. LG G3 też miał taką i średnio podobno to wyszło wszystko

Tak jak kolega wyżej wspomniał, G3 np. się grzeje srogo

Hej. Lenovo już trochę używałem z googlami FiiT VR i ze zwykłymi cardboard z chin.

Najpierw kilka słów o telefonie. Najważniejsze to lipa z informowaniem aplikacji cardboard o poprawnym DPI wyświetlacza, co wiąże się ze źle wyświetlanym obrazem. Poradziłem sobie z tym instalując wtyczkę xposed która naprawia błą. Wiąże się to z odblokowaniem bootloadera i zrootowaniem telefonu.

Do tekturowych googli ten telefon w ogóle nie chce wejść. Musiałem trocvhę przerobić tekturę :slight_smile:

FiiT używałem jakiś czas, ale szału nie ma. Próbowałem grać w FarCry i CoD. Nie wiem czy to wina telefonu czy googli ale efekt VR był średni. Czekam teraz na Dreamz z fresnelami.

Porównując Lenovo z galaxy s5 i redmi note 1 i tak efekt był najlepszy.

Redmi 1 ma 5.5" ale rozdzielczość tylko 720 więc pixeloza to był dramat!!! Zobaczyłem też wtedy ile mam martwych pixeli na wyświetlaczu!

Galaxy S5 ma tylko 5 cali wyświetlacz i tylko rozdzielczość 1080. Pixeloza wyraźnie mniejsza, ale ekran za mały.



Ostatnio miałem okazję zagrać na Vive i PSVR. Dużo lepszy obraz niż K920+FiiT.