Kruger&Matz Live 3+

To świeżutki smartfon o specyfikacji idealnej do zastosowań typu google cardboard. Ekran 5.2 cala FULL HD IPS (424 ppi) i USB 3.1 typu c.

Dla porównania:



USB 2.0 transfer 480 Mbit/s (w przybliżeniu jakieś 0.5 Gbit/s)

USB 3.0 transfer 5 Gbit/s

USB 3.1 transfer 10 Gbit/s



Jest to aktualnie najszybsze mobilne złącze (Poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie) mało tego nie kojarzę żadnego innego telefonu korzystającego z tego złącza. Nawet samsung galaxy s5 promowany na kanale JackQuackPL jako najlepszy smartfon do vr korzysta z USB 3.0. Dla mnie jedyny minus to zastosowanie ekranu IPS zamiast AMOLED.



Cena 999 zł z darmową dostawą bezpośrednio od producenta.

zanim uznam go jako najlepszy:

Waga, wymiary (obudowa), procek (bo może nie ucieknie?), ram (bo będzie zamykać apki od trackingu?), gyro, inne czujniki, standard WiFi, wersja androida i czy jest aktualizowana na bieżąco?











SYSTEM I GŁÓWNE PARAMETRY:

System operacyjny Android

Wersja systemu 5.1 Lollipop

Chipset Qualcomm Snapdragon 615 (MSM8939)

CPU Octa-Core ARM Cortex A53, maks. 4x 1,5 GHz + 4x 1,0 GHz

GPU Adreno 405

Pamięć RAM 3 GB

Pamięć wewnętrzna 32 GB

Dual SIM Tak



ŁĄCZNOŚĆ:

Standard łączności LTE

Obsługa sieci GSM/GPRS/EDGE/WCDMA/LTE

GPS GPS/AGPS

Wi-Fi 802.11 b/g/n

Bluetooth 4.0


CZUJNIKI:

Zbliżeniowy Tak

G-sensor Tak

Światła Tak

E-kompas Tak

Żyroskop Tak


PORTY:

Gniazdo SIM 2x micro SIM

Czytnik kart microSD Tak

Port USB Micro USB

Wyjście słuchawkowe Jack 3,5 mm



CECHY FIZYCZNE:

Waga 195 g

Wymiary 144 x 73 x 13 mm

Ja tak trochę abstrahując od tematu: Czy istnieją smartfony o rozdzielczości powyżej FHD w cenie mniejszej niż 1000 zł?

LG G3. Microsoft Lumia 950:

-ekran QHD AMOLED 5.2 cala

-usb 3.1 typu c

@up

Problem w tym, że to lumia :smiley: praktycznie brak jakichkolwiek aplikacji VR pod windows phone

Naprawdę ładne bebechy, tylko WiFi AC i byłby full :stuck_out_tongue:

Leci do polecanych telefonów do vr :slight_smile:

Meizu mx4 pro. w Chinach chodzi ok 200$

Witam,



Już byłem zdecydowany kupić tego LG G3 co to ma 1440x2560 pikseli.



Ale w międzyczasie wylazł ten Kruger, który ma USB 3.1 jednak tylko 1920x1080 pixeli.



No i mam dylemat… którego brać?



Lepsza wyższa rozdzielczość czy lepszy transfer. Jak ktoś ma tego LG G3 to chciałbym, żeby mi podpowiedział… Czy doskwiera mu transfer USB 2.0 czy zamieniłby rozdzielczość na USB 3.1?

Zależy, czy bardziej zależy ci na mobilnym graniu, czy na pc. Jeśli na pc, to bierz Krugera, a jeśli bardziej na telefonie to lg.

Jak kolega wyżej, i jeszcze kwestia czy masz router AC, bo wtedy możesz przesłać obraz bezprzewodowo i powinno być również spoko

Dzięki za odpowiedzi!



Bardziej mi zależy na graniu z PC, a routera z ac nie mam, póki co.

Ale na wyraźnym obrazie też mi zależy. Z drugiej strony jeśli obraz w wysokiej rozdzielczości miałby klatkować i lagować to też niedobrze.



Ktoś może jest kto porównywał 1440x2560, a 1080x1920?



Oglądałem jedynie jak wygląda ekran 720x1280 w Samsungu J5 i był do niczego. Ale niestety tam nie było żyroskopu więc tak na prawdę to nic nie dało się sprawdzić.



***



Dobra tam, zamówiłem Krugera. Oby FullHD wystarczyło.

Właśnie odebrałem tego Krugera i pierwsze testy to ogromne rozczarowanie (straszny lag).



Ale możliwe że to ja coś źle robię, wcześniej praktycznie nie miałem do czynienia ze smartfonami.



Ale to USB 3.1 jakoś dziwnie wolno mi działa. Na próbę skopiowałem plik 1,5 GB na telefon. Bez względu na to czy wpinam w komputerze do portu USB 2.0 czy 3.0 to plik kopiuje sie ok. 1 min i 10 sek. Dla porównania na pendrive 3.0 podłączony do tego samego portu 3.0 ten sam plik kopiuje się niecałe 30 sekund.



Ale może coś gdzieś w tym telefonie trzeba przełączyć :confused:

Zapewne przesyłasz pliki po MTP co spowalnia, a należy jeszcze pamiętać, że pamięć w telefonie nie musi być tak szybka jak USB 3.0 :wink:

Włącz w telefonie usb tethering i sprawdz w windowsie jaką masz prędkość na nowym połączeniu sieciowym. Ciekawe co Ci tam wyświetli ?

Jak podłączam USB to pojawia się do wyboru:



Urządzenie MTP

Aparat PTP

Zainstaluj kartę SD

Ładowanie



W streamowaniu z Trinusa co bym nie wybrał to nie widzę różnicy. Przy kopiowaniu plików czy wybiorę MTP czy PTP to prędkość jest taka sama. Jak wybiorę zainstaluj kartę to mi pokazuje tylko kartę, na kartę kopiuje się nawet dłużej, ale to pewnie wina karty. A jak wybiorę ładowanie to nie ma możliwości kopiowania plików.



Zrobiłem tak jak napisał zygyt12



Jak włączam tethering i w Windowsie wchodzę w ustawienia sieciowe to tam pokazuje prędkość połączenia 425 Mb/s niezależnie czy wepnę się do USB 3.0 czy USB 2.0.



Do tej pory sprawdzałem na komputerze stacjonarnym, teraz testuje na laptopie, ale chyba jest to samo :frowning:

Dalej leci jako USB 2.0. Mam tak na S5 jak używam słabego kabla. Może spróbuj na jakimś innym ,markowym kablu.

Heh, to kabel który był dołączony do zestawu.



Zaczynam podejrzewać, że to USB 3.1 może być jakieś fejkowe :confused:



Jeśli tak to szkoda mi pieniędzy na kabel, który potem nie będzie mi i tak potrzebny. Pójdę jutro do jakiegoś serwisu i poproszę, żeby mi sprawdzili czy ten telefon w ogóle USB 3 obsługuje.



***



A może są jakieś programy do testowania USB? Szukam na google play, ale to straszny śmietnik, nie mogę nic znaleźć

Odblokuj w androidzie opcje programistyczne, i sprawdż czy tam da się ustawić domyślnie typ połączenia. Może będzie coś o usb 3.0



Z ciekawości jeszcze zapytam, jakiej grubości jest ten kabel który dostałeś w zestawie? U mnie ten który nie umożliwia pełnego połączenia ma 3mm grubości. Drugi kabel jaki mam, firmowy , ma 5.2 mm. I jest ok .