Kruger&Matz Live 3+

Włącz w telefonie usb tethering i sprawdz w windowsie jaką masz prędkość na nowym połączeniu sieciowym. Ciekawe co Ci tam wyświetli ?

Jak podłączam USB to pojawia się do wyboru:



Urządzenie MTP

Aparat PTP

Zainstaluj kartę SD

Ładowanie



W streamowaniu z Trinusa co bym nie wybrał to nie widzę różnicy. Przy kopiowaniu plików czy wybiorę MTP czy PTP to prędkość jest taka sama. Jak wybiorę zainstaluj kartę to mi pokazuje tylko kartę, na kartę kopiuje się nawet dłużej, ale to pewnie wina karty. A jak wybiorę ładowanie to nie ma możliwości kopiowania plików.



Zrobiłem tak jak napisał zygyt12



Jak włączam tethering i w Windowsie wchodzę w ustawienia sieciowe to tam pokazuje prędkość połączenia 425 Mb/s niezależnie czy wepnę się do USB 3.0 czy USB 2.0.



Do tej pory sprawdzałem na komputerze stacjonarnym, teraz testuje na laptopie, ale chyba jest to samo :frowning:

Dalej leci jako USB 2.0. Mam tak na S5 jak używam słabego kabla. Może spróbuj na jakimś innym ,markowym kablu.

Heh, to kabel który był dołączony do zestawu.



Zaczynam podejrzewać, że to USB 3.1 może być jakieś fejkowe :confused:



Jeśli tak to szkoda mi pieniędzy na kabel, który potem nie będzie mi i tak potrzebny. Pójdę jutro do jakiegoś serwisu i poproszę, żeby mi sprawdzili czy ten telefon w ogóle USB 3 obsługuje.



***



A może są jakieś programy do testowania USB? Szukam na google play, ale to straszny śmietnik, nie mogę nic znaleźć

Odblokuj w androidzie opcje programistyczne, i sprawdż czy tam da się ustawić domyślnie typ połączenia. Może będzie coś o usb 3.0



Z ciekawości jeszcze zapytam, jakiej grubości jest ten kabel który dostałeś w zestawie? U mnie ten który nie umożliwia pełnego połączenia ma 3mm grubości. Drugi kabel jaki mam, firmowy , ma 5.2 mm. I jest ok .

A jak to się odblokowuje?



Bo jeśli chodzi o jakieś rutowanie i różne sztuczki to nie chcę robić nic co by naraziło na utratę gwarancji. Obiecali mi USB 3.1 i jeśli nie działa to telefon będę zwracać.

W ustawieniach , zakładka ‘’ informacje o urządzeniu’’ dotknij palcem siedem razy w ‘‘numer wersji’’ albo jakoś tak,możliwe że to inna opcja.

Otworzyłem, ale nie widzę nic co by kojarzyło się z USB 3.0



Lista jest długa ale są ta rzeczy w stylu: włącz debugowanie tego, tamtego, włącz rejestrowania tego, tamtego, włącz inspekcję tego, tamtego, wyświetlaj to i tamto… itd…

U mnie w mieście serwisy są jakieś zacofane :stuck_out_tongue:



Byłem w kilku i w każdym mówili, że pierwsze słyszą o takim telefonie, w żadnym nawet kabla takiego nie mieli. W jednym facet powiedział mi, że nie wierzy, żeby ten telefon mógł spełniać parametry USB 3.1 i żeby się zwrócić do producenta.



Czyli cóż… piszę do Krugera, a jak nie podadzą rozwiązania to odsyłam telefon do sklepu.

Tylko czy mi przyjmą jak był rozpakowany?



***

Napisałem do Krugera, jednak czekając na odpowiedź chyba ją sam już znalazłem - <LINK_TEXT text=“https://www.qualcomm.com/products/snapd … essors/615”>https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/615</LINK_TEXT> procesor Snapdragon 615 wspiera tylko USB 2.0 :frowning: Ogólnie to smartfon fajny, zwłaszcza to rozwiązanie z baterią… no ale chyba jednak to nie jest sprzęt do VR :cry:

Nie ma znaczenia że rozpakowany. Jak nic nie zniszczone to muszą przyjąć. Z tym prockiem to faktycznie może tak być. Rzuciłem okiem na snapdragona 810 i tam faktycznie jest USB 3.0/2.0. Kruger coś zagalopował się z marketingiem ?

Nie no, złącze jest usb 3.1, ale nie widziałem informacji i transferach. Pozostaje WiFi AC?

Kruger mi odpisał tak:

:roll:



Chciałem zacytować, ale chyba by sobie tego nie życzyli.



W każdym razie była tam nieprawda.



A informacja o transferach rzędu 10 Gb/s jest podana i to zarówno na stronie Krugera: http://www.krugermatz.com/pl/p/LIVE-3-/2276 jak i w sklepach: <LINK_TEXT text=“http://www.x-kom.pl/p/298546-smartfon-t … zarny.html”>http://www.x-kom.pl/p/298546-smartfon-telefon-fablet-krugermatz-live-3-plus-czarny.html</LINK_TEXT>

Oczywiście na upartego ktoś mógłby to tak czytać, że jedynie sam dołączony do zestawu kabel umożliwia transfer 10 Gb/s :twisted:



Ale co komu po takim kablu, skoro jego parametrów nie da się wykorzystać? Od tego, że do Fiata dorzuci się opony od Ferrari, to nie stanie się on samochodem wyścigowym. Ewidentnie informacja wprowadzająca w błąd.

W takim razie - usuwam z nazwy tematu “najlepszy”, bo mylące. “Dobrze”, że nadziała się na to tylko jedna osoba…

Faktycznie tak to napisali ,że to kabel umożliwia przesył danych na poziomie 10GB/s :slight_smile: A co do portu, pewnie trzeba samemu sprawdzić. :frowning:

Wywalam z spisu telefonów informację o usb 3.1, by nie mylić innych

Przykro mi, że Ci nie poszło z tym telefonem i dziękuje za testy i informacje…



Wygląda na to, że ten telefon to chu**oza, a taki merketing to czyste skur****two.

:frowning:

Ten telefon to nie jest chu**oza, po prostu nie nadaje się do VR. Jakbym go kupił tylko jako telefon to bym był zadowolony.



A jeśli chodzi to marketing to każdy marketing jest skur****twem.



Napisałem do Krugera, że domagam się, aby poprawili opis na stronie. Gdyby opis nie wprowadzał w błąd to by było wszystko ok.



btw. dobrze by też było w pierwszym poście tego tematu umieścić sprostowanie, nie każdy czyta do końca

Według mnie telefon nadal nadaje się do vr, bo wiele telefonów ma tylko usb 2.0 a są polecane. Ba, nawet Jacek z tego co pamiętam miał Zenfona 2, a on ma tylko 2.0. Co nie zmienia faktu że marketing krugera jest zły

Pisałem do Krugera, że mają 14 dni na poprawienie opisu na stronie.



Dziś jest 14 dzień, a na ich stronie http://www.krugermatz.com/pl/p/LIVE-3-/2276



Ciągle jest mowa o 10 Gb/s



Jeśli mnie olali i nie poprawią dziś tego, to robić coś? UOKiK itp? Czy dać im spokój? (Ja już mam inny telefon, x-kom zwrócił mi szybko i bezproblemowo pieniądze). A chciałem tylko, żeby Kruger poprawił opis na stronie, żeby nie wprowadzał ludzi w błąd i to wszystko. Coś takiego mogliby przecież zrobić od ręki.

Sądzę, że zanim jakiś UOKiK to znajdź jakiegoś innego usera, który ma podobne transfery, bo jeszcze Ci wykażą, że wina twojego sprzętu (choć my już wiemy, że procesor w telefonie nie obsługuje usb 3.0)