Pomoc z wyborem gogli VR do korzystania ze smartfonem i z komputerem.

Cześć wszystkim! :wink:



Jestem tutaj nowy i ogólnie nie znam się jakoś specjalnie na goglach VR. Wiem, że można ich używać do smartfonów np. do oglądania filmów, albo na PC (zazwyczaj) do gier VR. Co do smartfonów to widziałem w goglach uchwyty/kieszenie/ wsuwki do przyczepienia smartfona, a co do PC to mi się kojarzą jakieś skomplikowane wielkie “kombajny” z okablowaniem do PC.



Ostatnio zacząłem się przymierzać do kupna gogli VR i chcę się spytać, czy są gogle uniwersalne co można używać smartfona do nich i korzystać też z nich przy PC? Czy takie rozwiązanie się opłaca (czy “doznania” podczas oglądania rzeczywistości wirtualnej nie są słabsze czy ogólnie kiepskie wtedy)?



Przyznam się szczerze… myślałem ostatnio, że fajnie by było spróbować gier VR na Steam… ale nie wiem jakie gogle kupić by jakoś specjalnie nie nadwyrężyć mojego budżetu. I pomyślałem że głupim by chyba było mieć 2 pary gogli (1 do smartfona i 1 do PC).



Stwierdziłem, że na tym forum otrzymam pomoc od osób, które się na tym znają i nie boją się pomóc takiej osobie jak ja, co się po prostu nie zna :lol:



Z góry dzięki za wszelką pomoc :wink:

Jeśli masz budżet na big vr jak Oculus, Vive, psvr to nie ciśnij w mobile VR. Jaki masz telefon?



A jeśli chcesz wogle spróbować pierwszy raz vr to najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do jakiegoś salonu VR, a w ostateczności do Media Markt / Saturn na strefę vr z psvr

Mam Samsunga Galaxy A5 z 2015r. Więc nie jakiś najnowszy sprzęt, ale działa dobrze i nic mu nie brakuje :wink:



Zobaczyłem filmik, że niby można mobile VR podłączyć jakoś do PC, ale pewnie jakościowo to lipnie wypadnie.

No właśnie A5 2015 brakuje… I to bardzo dużo.

Przy ekranie HD efekt będzie jak byś oglądał obraz 480x320px z 20cm. A dodatkowo brak żyroskopu uniemożliwi Ci obracanie obrazu przez ruch głowy.