Rozdzielczość gry.

Witam

Aktualnie czekam na VR Box 2.0 i doczytuję jak najlepiej ugryźć temat Trinusa i grania w gry z PC.

Tutaj pytanko:

Mam aktualnie Xperię Z1 Compact, która posiada ekran 1280x720. Po podzieleniu go “na pół” otrzymam 640x720 na oko. Wszędzie piszą, żeby ustawiać gry na 1024x768. Nie lepiej ustawić 800x600? Powinienem osiągnąć lepsze FPS po stronie PC? I tak i tak nie “zmieszczę” ani 800x600 (wychodzi jakieś 80% szerokości)ani tym bardziej 1024x768 na ekranie.

W przypadku telefonu z 1920x1080 mamy 960x1080 więc z 1024x768 na szerokość mamy ~94% obrazu.



Dobrze myślę? A może Trinus innego obrazu nie wychwyci jak 1024x768?

możesz dać, ale od razu mówię: te gogle i HD może Cię zniesmaczyć od VR

Gogle mam za przysłowiowe piwo a telefon tylko taki na stanie. Do tego GTX760 w komputerze :confused:

Chodzi tylko żeby zasmakować Vr. W międzyczasie poszukam innych gogli i telefonu a na tym secie będę eksperymentował :slight_smile:

Jeśli będziesz patrzeć na kwestie: tak to działa, ruszę głową obraz się przesuwa, po chwili zapominam że jestem w pokoju w Realu to ok

Jeśli spojrzysz: E słabe, wszystko nie wyraźnie, nie ostre i nie komfortowe to napenwo się zniesmaczysz

GTX nie powinien mieć największych problemów (przy tej rozdzielczości) ale zależy jeszcze od CPU. Poza trinusem użyj jeszcze VRidge - może działać lepiej lub gorzej

Pierwszy kontakt z apkami androidowymi. Fajne to!

Drugi kontakt z filmami na YT. Trzeba zmienić fona na coś z lepszą rozdziałką :confused:

Wieczorem test trinusa!



Co do samych VR Box2.0… Oczywiście musiałem pociąć tą szufladę (xperia ma usb od boku o.O) no i wkurzyły mnie widoczne ranty telefonu po bokach + za krótka? guma na górze.



1920x1080 wystarczy spokojnie czy lepiej się wstrzymać i dozbierać do wyższej rozdziałki?


Właśnie ja mam taki problem: podłączyłem wg poradnika JackQuack DreamZ, uruchomiłem Dying Light i … I tam NIC nie widać !

Pikseloza, ciężko zobaczyć kładkę, nawet nie wiem co trzymam w ręku tyle. Myślałem, że jak wyskoczy zombi to się ze strachu posikam a ja go ledwo widzę :frowning:



Nie wiem, może coś źle ustawione, może spodziewałem się innego efektu …

Ktoś podpowie: tak ma być czy co ? Nietrafiona pierwsza gierka ? A jak JackQuack gra w Wiedzmina albo Falout…nie wiem…

rozumiem, że jakość ustawiłeś do maksymalnie takiej wartości jaką już mogłeś by nie zacinało? w P8 masz chyba fHD, pomyśl co ja miałem grając w HD…

możesz spróbować jeszcze odpalić grę w rozdzielczości 960x1080, może Ci się polepszy