Jak wyświetlić obraz z PS4 na cardboardzie

Witajcie

Dzisiaj chciałbym wam pokazać metodę jak grać na cardboardzie na Playstation 4. Nie jest to idealna metoda. To nie jest PS VR z opóźnieniem 18 milisekund, opóźnienie jest dosyć duże. Zamierzam w przyszłości zakupić PS VR, więc przed premierą można sprawdzić jak niektóre gierki działają na cardboardzie. W większość gier gdzie liczy się szybkość reakcji nie można zbyt dobrze pograć(BF4), ale gry typu P.T czy Layers of fear można jakoś przetrawić.

TL:DR - Streamujemy obraz z PS4 na PC, a z PC na telefon. Odpalamy program do odbierania obrazu z ps4 na pc, a następnie włączamy trinusVR i przesyłamy obraz na telefon.



Rzeczy, które należy przygotować:

  1. Playstation 4
  2. PC/Laptop
  3. Telefon z androidem
  4. TrinusVR
  5. Program: “Remote Play PC”
  6. Dobre WI-FI/ Kable sieciowe
  7. Okulary do wirtualnej rzeczywistości



    Zaczynamy.
  8. Najpierw należy zakupić program Remote Play PC z TEJ strony. Program kosztuje 6,50 GB(36zł)[niestety nie ma co szukać scrakowanego programu, bo go nie ma. Wiem, bo szukałem]. Po kupieniu klucza, możemy użyć go do 5 razy na różnych urządzeniach. Ściągamy wersję programu. TUTAJ poradnik jak zainstalować program i instrukcja do połączenia PS4 z PC.


  9. Są dwie opcje streamowania z PS4 na PC. Przez internet za pomocą IP PS4, a także przez wifi. Ja wybrałem WI-FI, bo połączenie przez IP jest słabe i jest duże opóźnienie. Aby zwiększyć szybkość przesyłania obrazu należy mieć dobre WI-FI lub podłączyć wszystko kablami sieciowymi. PS4 do routera, PC do routera. Dzięki temu zniwelujemy olbrzymie lagi.


  10. Następnie zabierzemy się za sterowanie. Po włączeniu remote play, nasz Dualshock 4 wyłączy się i gdy chcemy go włączyć i zalogować się nim na nasze konto to przerywane jest przesyłanie obrazu. Można:

    a) sterować pc-tem (trudne, headtracking)

    b) sterować z poziomu konsoli (łatwe, bez headtracking)



    a - tutaj można podłączyć naszego DS4 do PC przez bluetooth bez używania programu DS4tool. Można sterować za pomocą klawiatury i myszy albo pada(sterowanie padem lub klawiaturą jest równoczesne, możemy ruszać gałką na padzie do poruszania i obracać się myszą). Gdy wybierzemy tą opcje to możemy włączyć headtracking. W opcji poruszania prawą gałką możemy zmniejszyć lub zwiększyć szybkość obracania myszą(czyli głową jak włączymy trinusa). Można też przypisać przyciski pod naszego pada. Problemem może być szybkość reakcji na konsoli, bo sygnał leci z komputera do PS4.
    [attachment=4]1.png[/attachment][attachment=3]2.png[/attachment]

b - ta opcja jest łatwiejsza i szybsza, ale nie ma headtrackingu. Logujemy się na inne konto na konsoli niż nasze główne. Następnie podłączamy remote play do tego innego konta na PC. Jak streamujesz już na PC to drugie konto, to wciskamy przycisk home na padzie i logujemy się padem nie na konto na którym jesteśmy tylko na inne(czyli na nasze główne), wtedy remote play nie wyłączy się. Po włączeniu naszego konto możemy robić wszystko normalnie, czyli grać w co chcemy.



4. Kiedy możemy już grać na ps4 na naszym PC bez wysokich lagów to możemy odpalić trinusa i podłączyć nasz telefon. Trinusa włączam z opcjami Ultra i jakością obrazu na maksa, oczywiście każdy może pod siebie ustawić te opcje. Ja włączyłem Fake3D w trinusie, bo po włączeniu TriDef3D aplikacja zaczęła mieć jeszcze większe opóźnienie. Dźwięk leci jednocześnie z PC i z telewizora, polecam podłączyć słuchawki do PS4 zamiast po PC. Musimy dopilnować, aby po podłączeniu telefonu do PC przez router usb nie odłączyć internetu z PC. Musimy mieć internet, aby używać Remote play PC. Zmieniamy opcje w programie Remote Play PC, ja zmieniłem na takie:
[attachment=2]3.png[/attachment]

Po podłączeniu wszystkiego ukazuje się coś takiego:
[attachment=1]100_1319.JPG[/attachment]
Na naszym telefonie wyświetli się:
[attachment=0]Screenshot_2016-02-26-18-07-55.png[/attachment]

Wykonałem test jak to końcowo wygląda i jak duże jest opóźnienie względem ps4, a telefonem. Odpaliłem Layers of fear.

[youtube]https://youtu.be/gpznXTlRPsg[/youtube]



Grałem jeszcze w kilka gier, takich jak Driveclub, P.T, BF4 czy Obcy izolacja. Najlepiej się gra w symulatory chodzenia gdzie opóźnienie nie wpływa na rozgrywkę. Jak wszystko ustawimy to następne włączenie zajmuje góra 1.30 minuty.

Plusy i minusy tej metody:

Plusy

  • nie trzeba mieć dobrego PC-ta
  • można grać w gry z PS4 na cardboardzie!
  • ciekawe przeżycie

    Minusy

Ciekaw rozwiązanie. Chciałem zauważyć jeszcze, że największe opóźnienie pojawia się na linii PC-TEL (tak mi się przynajmniej wydaje po tym video). Można z tym jeszcze powalczyć, np. Zmieniając program od streamowania na telefon, ale to już można sobie we własnym zakresie.



Akceptuję i dziękuję. Radzę również dodać dopisek w stylu “zakaz kopiowania w całości lub fragmentach bez zgody autora” :wink:

A nie można użyć PS remote play i <LINK_TEXT text=“https://play.google.com/store/apps/deta … ames&hl=pl”>https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ddd.tridef3dgames&hl=pl</LINK_TEXT> ?

@Remlas

Opóźnienie PC-Tel może wynikać z tego, że ustawiłem w trinusie na ultra i jakość obrazu na maks. Na mniejszych ustawieniach wygląda to już słabo, ale jest troszeczkę mniejsze opóźnienie. Remote Play PC streamuje niestety obraz z PS4 w 720p, więc obniżenie jakości z PC na tel też występuje.

@andmat20

Zapewne da się, nie próbowałem, ale sprawdzę w niedługim czasie.

@andmat20

Takie rozwiązanie nawet z TriDefem na telefonie nie da Ci headtrackingu :wink:

@tranz

Tu bym zamiast trinusa użył innego programu, o którym będę pisać poradnik tylko jak odzyskam PC. Lag 0, obraz 1:1



Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

@up Ale do tego jest mój poradnik i emulator pada PS4. Kiedyś gdzieś na necie widziałem program który z pcta robił pada.

http://forum.quackvr.com/viewtopic.php?f=44&t=35