STEAM

hej, czy zna ktoś sposób na uruchomienie filmów i aplikacji ze steam-a na telefonie z androidem? Tak aby widziało zyroskop itp?

Co chcesz uzyskać? Do grania w gry TrinusVR (poradnik na portalu) a do filmów aplikacja na telefonie i odpowiedni film.

dokładnie to chodzi mi o taki scenariusz. Są dostępne filmy na steamie lub w internecie na oculusa, np. <LINK_TEXT text=“http://blog.kiteandlightning.la/senza-p … rettyPhoto”>http://blog.kiteandlightning.la/senza-peso-new-virtual-reality-experience-short-film/#prettyPhoto</LINK_TEXT> lub film z dinozaurem na stemie. czy można to uruchomić na telefonie?

Logicznie patrząc, Valve raczej będzie blokować dostęp do SteamVR innym urządzeniom niż HTC Vive, ale może uda się to komuś jakoś obejść. A co do tego dema, do którego link wrzuciłeś, to wg komentarzy Unreal Engine 4 nie współpracuje z cardboard’ami, jedynie Oculus Rift na dzień dzisiejszy. Jest za to tam link do filmiku na Youtube, który powinieneś bez problemu odtworzyć. Co do dem technicznych to szukaj czegoś na Unity bo o ile dobrze pamiętam, współpracuje z cardboard’em.

A to samo pod Windowsphone’y ???

Ładny odkop :smiley: To może mały update: na dzień dzisiejszy dostęp do SteamVR oficjalnie ma HTC Vive oraz Oculus Rift. Powstają również inne ciekawe google, które podobno bez większych problemów korzystają ze SteamVR. Co do telefonów, ekipa z Riftcat ma aplikacje pozwalającą na odpalanie gier z Vive czy Rifta, ale to jest obszerny temat, zalecam na własną rękę zgłębić.



Do do Windows phonów - nie znam żadnej aplikacji do VR z komputera, ale głównie dlatego, że te telefony mnie nie interesują. Wiem, że na pewno nie ma Trinusa.

Odkop jak odkop, ale dzięki niemu wiem ze nic nie znajde pewnie na windowsphone’a… od kilku dni grzebię i szukam w sieci i tylko Android…

No taka już specyfika tej platformy, że mało developerów chce się w nią pakować. Może i przyjemne telefony, ale jednak skupienie jest na androidzie i iOS. Choć możesz spróbować założyć temat poświęcony windows phone, może siedzi tu ktoś, kto wynalazł coś w sieci. Kwestia tego, czy warto Ci się męczyć, jeśli masz mniej niz 720p wyswietlacz to pewnie nie ma co.

Jedyne jak na razie rozwiązanie jakie udało mi się znaleźć na WP to Tubecast z wsparciem dla appki 360 stopni. Po wyszukaniu w Tubecast filmu pod VR możemy przeskoczyć do 360 i oglądać w VR filmy w 360. Appka ma ustawienia przesunięcia obrazu tz dla prawego i lewego oka (obie mają limity i są później płatne). Niestety nie obsługuje 3d, przynajmniej filmu, który udało mi się zrobić w stereoskopii a siedzę w niej już kilka lat, szkoda, bo WP mi odpowiada.



Edit :Rada dotyczy Windows Phone, temat można przenieść dla osób szukających appek dla tego sytemu :wink: