STEAM

Programy dostosowane do Wirtualnej Rzeczywistości
Awatar użytkownika
leno
Użytkownik
4
    unknown unknown

STEAM

Post autor: leno » czw 18 lut 2016, 21:23

hej, czy zna ktoś sposób na uruchomienie filmów i aplikacji ze steam-a na telefonie z androidem? Tak aby widziało zyroskop itp?

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
Gogle VR: Dreamz 1.0, Weebo, itd...
Telefon: Neo V / S4
    unknown unknown
Re: STEAM

Post autor: Remlas » czw 18 lut 2016, 22:29

Co chcesz uzyskać? Do grania w gry TrinusVR (poradnik na portalu) a do filmów aplikacja na telefonie i odpowiedni film.
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
leno
Użytkownik
4
    unknown unknown

Post autor: leno » pn 22 lut 2016, 20:08

dokładnie to chodzi mi o taki scenariusz. Są dostępne filmy na steamie lub w internecie na oculusa, np. http://blog.kiteandlightning.la/senza-p ... rettyPhoto lub film z dinozaurem na stemie. czy można to uruchomić na telefonie?

Awatar użytkownika
antimatter
Moderator Globalny
14
    unknown unknown

Post autor: antimatter » wt 23 lut 2016, 12:48

Logicznie patrząc, Valve raczej będzie blokować dostęp do SteamVR innym urządzeniom niż HTC Vive, ale może uda się to komuś jakoś obejść. A co do tego dema, do którego link wrzuciłeś, to wg komentarzy Unreal Engine 4 nie współpracuje z cardboard'ami, jedynie Oculus Rift na dzień dzisiejszy. Jest za to tam link do filmiku na Youtube, który powinieneś bez problemu odtworzyć. Co do dem technicznych to szukaj czegoś na Unity bo o ile dobrze pamiętam, współpracuje z cardboard'em.

Awatar użytkownika
Nahen
Użytkownik
3
    Windows 7 Chrome

Post autor: Nahen » sob 10 gru 2016, 22:36

A to samo pod Windowsphone'y ????

Awatar użytkownika
antimatter
Moderator Globalny
14
    Windows 7 Chrome

Post autor: antimatter » sob 10 gru 2016, 22:56

Ładny odkop :D To może mały update: na dzień dzisiejszy dostęp do SteamVR oficjalnie ma HTC Vive oraz Oculus Rift. Powstają również inne ciekawe google, które podobno bez większych problemów korzystają ze SteamVR. Co do telefonów, ekipa z Riftcat ma aplikacje pozwalającą na odpalanie gier z Vive czy Rifta, ale to jest obszerny temat, zalecam na własną rękę zgłębić.

Do do Windows phonów - nie znam żadnej aplikacji do VR z komputera, ale głównie dlatego, że te telefony mnie nie interesują. Wiem, że na pewno nie ma Trinusa.

Awatar użytkownika
Nahen
Użytkownik
3
    Windows 7 Chrome

Post autor: Nahen » ndz 11 gru 2016, 00:54

Odkop jak odkop, ale dzięki niemu wiem ze nic nie znajde pewnie na windowsphone'a... od kilku dni grzebię i szukam w sieci i tylko Android...

Awatar użytkownika
antimatter
Moderator Globalny
14
    Windows 7 Chrome

Post autor: antimatter » ndz 11 gru 2016, 01:00

No taka już specyfika tej platformy, że mało developerów chce się w nią pakować. Może i przyjemne telefony, ale jednak skupienie jest na androidzie i iOS. Choć możesz spróbować założyć temat poświęcony windows phone, może siedzi tu ktoś, kto wynalazł coś w sieci. Kwestia tego, czy warto Ci się męczyć, jeśli masz mniej niz 720p wyswietlacz to pewnie nie ma co.

Awatar użytkownika
Piernik
Użytkownik
2
Telefon: nokia 1320
    Windows Safari

Post autor: Piernik » pt 06 sty 2017, 22:26

Jedyne jak na razie rozwiązanie jakie udało mi się znaleźć na WP to Tubecast z wsparciem dla appki 360 stopni. Po wyszukaniu w Tubecast filmu pod VR możemy przeskoczyć do 360 i oglądać w VR filmy w 360. Appka ma ustawienia przesunięcia obrazu tz dla prawego i lewego oka (obie mają limity i są później płatne). Niestety nie obsługuje 3d, przynajmniej filmu, który udało mi się zrobić w stereoskopii a siedzę w niej już kilka lat, szkoda, bo WP mi odpowiada.

Edit :Rada dotyczy Windows Phone, temat można przenieść dla osób szukających appek dla tego sytemu ;)

ODPOWIEDZ