DOOM (1997) w wersji 3D VR - GZ3DOOM

Programy dostosowane do Wirtualnej Rzeczywistości
Awatar użytkownika
LookeyyPL
Użytkownik
10
Punkty: Locked
    unknown unknown
DOOM (1997) w wersji 3D VR - GZ3DOOM

Post autor: LookeyyPL » śr 13 sty 2016, 20:41

Cześć :)

Powstał DOOM - gra z lat 90 w wersji na VR :) Wspiera bez problemu cardboardy. Właśnie grałem ;)

Czemu warto:
- Natywne 3D ! (to co mało gier ma a robi mega robotę w VR) - głębia jest świetna!
- Wsparcie 3D side-by-side (tą opcję 3D wybieramy dla nas)
- Ogromna płynność trackingu i streamingu (przynajmniej u mnie na moim sprzęcie)
- Zaimplementowali możliwość rozglądania się myszą lewo prawo góra dół! ;D
- Darmowe :)

Pobieramy GZ3DOOM:

Kod: Zaznacz cały

https://github.com/cmbruns/gz3doom/releases
Sama aplikacja nie zadziała. Trzeba do niej mieć pobraną którąś z części gier opartych o silnik DOOM w formacie .WAD :)

Na szczęście wersja Shareware jest darmowa link:

Kod: Zaznacz cały

http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/slitaz/sources/packages/d/doom1.wad
1. Wrzucamy plik do folderu z gz3doom
2. Odpalamy gz3doom
3. W ustawieniach warto zmapować sobie klawisze jako strafe left i strafe right na strzalki lewo prawo
4. W ustawieniach display dajemy tryb 3D side-by-side (warto wcześniej w ustawieniach grafiki dać okno + 1024x768
5. W ustawieniach Mouse wyłączamy sterowanie myszą i włączamy mouse look :)

Miłej zabawy, dajcie znać jakie wrażenia :)

Awatar użytkownika
Robby
Użytkownik
6
Punkty: Locked
Gogle Mobile VR: DreamZ 1.0
Telefon do VR: Xiaomi Redmi Note 2
    unknown unknown
Re: DOOM (1997) w wersji 3D VR - GZ3DOOM

Post autor: Robby » czw 14 sty 2016, 07:30

Wychowałem się na DOOMie, to dla tej gry "naciągnąłem" rodziców na swojego pierwszego blaszaka :)
Na pewno będę testował, dzięki za info!

EDIT: Niestety mam problem, zrobiłem wszystko krok po kroku wg. poradnika i obraz na komórce mam zacięty, wyświetla w tle menu gry a na pierwszym planie jest okno dialogowe dosa (to które przez chwilę się pojawia jak odpalimy gzdoom) :(

EDIT2: Reinstalacja softu rozwiązała problem. Straciłem dzięki niej wczoraj 3h, dzięki LookeyyPL :P

ODPOWIEDZ