Okulary Vr + smartfon - obsługa ALIAS AUTODESK - pomoc !

Game pady, kontrolery ruchowe, maty ruchowe i inne pomysły na integrację ze środowiskiem VR.
Awatar użytkownika
Ab-Sam
Użytkownik
3
Telefon: 792348182
    Windows 7 Firefox

Okulary Vr + smartfon - obsługa ALIAS AUTODESK - pomoc !

Post autor: Ab-Sam » śr 21 wrz 2016, 12:41

Witam

Potrzebuje pomocy na temat używanie okularów VR do obsługi programu Autodesk Alias 2010 przy sprzęcie (model smartfona i okularów to LG Optimus G PRO i okulary polskie Dreamz) - W programie Alias do projektowania i modelowanie w plikach CAD, potrzebuje rady ewentualnie jak dostosować ten sprzęt do VR by dzięki aplikacji żyroskopowej zawartej w smartfonie mógł obsługiwać system rozglądu w trybie PRACY w ALIASIE w TRYBIE PERSPEKTYWY nie 2D jako płaszczyzn BOK LEWY PRAWY GORA itd.

Jak wyodrębnić ten tryb obsługi podglądu ? przypominam że w normalnej obsługi pracy programu muszę używać klawiszy i myszy by móc się rozglądać na wszystkie strony w tym trybie "perspektywy" na planie roboczym Aliasa.

http://www.autodesk.com/techpubs/aliasst...tarrow.png

Także prosiłbym o jakieś porady czy w ogóle jest taka możliwość jakaś formuła Kod ? program ? kalibracja ?

Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
Gogle VR: Dreamz 1.0, Weebo, itd...
Telefon: Neo V / S4
    Linux Chrome
Re: Okulary Vr + smartfon - obsługa ALIAS AUTODESK - pomoc !

Post autor: Remlas » śr 21 wrz 2016, 22:11

Link coś nie działa, ale z tego co wpadło mi do głowy to: stream okienka z renderem do telefonu oraz przełożenie ruchów żyroskopu we freepie na oś myszki lub klawisze (nie wiem jak dokładnie działa ten Aurodesk). Jedyne co w zasadzie uzyskamy to obrót w 3 osiach, bo nie mamy trackingu pozycyjnego (czyli obejrzymy ze wszystkich stron, ale ruch teleofnem nie wsadzi nam głowy do środka modelu)
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
Ab-Sam
Użytkownik
3
Telefon: 792348182
    Windows 7 Firefox

Re: Okulary Vr + smartfon - obsługa ALIAS AUTODESK - pomoc !

Post autor: Ab-Sam » czw 22 wrz 2016, 16:45

Witam

Tak oto chodzi :)
także zacytuje "stream okienka z "Renderem" do telefonu ... tylko właśnie mnie bardziej interesuje opcja okienka "Budowy"- nie "Renderu" !!! jak w tym linku: https://www.youtube.com/watch?v=wovfRWBQ-vs --- > i tu nie interesuje mnie wejście w gotowy model i rozglądanie ! :) bo we filmiku jest kwestia właśnie oceny modelu w tym trybie.

A wręcz mnie wystarczy - rozglądać się po przestrzeni - w trybie budowy na okienku "Perspektive" na 3 osi X, Y, Z - cytując "oraz przełożenie ruchów żyroskopu we freepie na oś myszki ... A w aliasie wciskam Ctrl +Alt i myszką się rozglądam i tą opcje przełożyć na żyroskopy -- możliwe ??

A resztę opcją ruchów myszką i klawiszy - będzie mnie potrzebna tylko na rzecz budowania i przenoszenia obiektów wycinania i klejenia itp.

Także ruchy żyroskopu tylko na te 3 osie X, Y, Z. Czy to jest do zrobienia ? cytuje "Jedyne co w zasadzie uzyskamy to obrót w 3 osiach
:D i już będę wdzięczny jak ktoś mi podpowie jak to zrobić ?

Pozdrawiam Ab-Sam

ODPOWIEDZ