[TrinusVR] Straszne zacinanie obrazu na telefonie

Witam, pobrałem i zainstalowałem Trinusa na telefonie jak i komputerze. Skonfigurowałem według poradnika na stronce, jednak mam straszny problem z zacinaniem się obrazu. Googli jeszcze nie mam ale patrząc na telefon leżący przede mną i robiąc w tym samym czasie coś na pcie to na ok widać 1s opóźnienie. Nie mam pojęcia od czego to zależy ale nie wyobrażam sobie takiego grania w przyszłości z googlami :V

Druga sprawa, w momencie kiedy już jest wszystko odpalone i uruchomione to system wywala mi co kilka sekund taki komunikat:

“WARNIG! Current resolution aspect ratio is NOT adequate and will cause image distortion and decrease performance”.

Ciekawa sprawa, co do wydajności OnePlus One nie mam wątpliwości to jak wygląda twój komputer, zwłaszcza CPU? Łączysz się przez WiFi czy po USB?

Przez USB. Zapomniałem dopisać że teraz mam HTC one m8s. Popróbuje jeszcze przez Wi-Fi.

Pc mam myślę wystarczający :

-i5 4590

8gb ram i r9 280x.



EDIT. Okazało się, że telefon automatycznie łączył się w programie za pomocą Wi-Fi, z racji tego, że zawsze podłączałem kabel byłem przekonany, że to z niego jest połączanie :v. To by wyjaśniało te przycięcia, ponieważ mam bardzo słaby zasięg Wi-fi u siebie.



Dziwna sprawa ale nie widzę w tym htc opcji tetheringu USB ?? Pierwszy raz się z tym spotkałem. Przeszukałem cały telefon, włącznie z opcjami programisty.

Kliknij w trinusie na ikonkę połączenia USB i powinno przenieść Cię do odpowiednich ustawień. Nie wiem jak wygląda twoje menu, ale szukaj pod połączeniami > więcej, jak nie znajdziesz to daj screen ustawień.

W tym problem:

http://www47.zippyshare.com/v/nW7o5Zxi/file.html
[spoil][/spoil]
W miejscu Ustawienia sieci USB jest tylko opcja “telefon jako modem” i “przekazywanie internetu”

Sieć USB -> telefon jako modem ALE pamiętaj by wyłączyć dane pakietowe. Opcje te najprawdopodobniej będą działać dopiero po podłączeniu do komputera.

P.S. popraw screenshoota, wrzuć go jako załącznik na forum zamiast link do zippy bo nie działa prawidłowo :wink:

Sorki już poprawiam.



Ustawiłem fona jako modem i już widać postęp. Włączyłem przykładową gierkę i teoretycznie wszystko działa jednak na oko jest tam z 10-15 fpsów. Czy to jest normalne zjawisko ?

Kwestia ustawień trinusa w telefonie o kompie. Robisz zgodnie z poradnikiem z portalu?



Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Jak najbardziej, wszystko “zerżnięte” z poradnika :slight_smile: No nic, bardzo dziękuje za pomoc. Zabieram się za testowanie programu w różnych konfiguracjach.

Prosiłbym o podanie rozwiązanie, jeśli takowe znajdziesz :wink: wtedy z czystym sumieniem będę mógł zamknąć temat.

Głównym powodem zacinania obrazu był suwak “Image Quality”. Miałem ustawione na max, po zjechaniu do około połowy jest już wszystko ok :slight_smile:

Dziękuje za pomoc. Można temat zamknąć.