Trinus i FreetracknoIR

Witam!

Jestem nowy i mało doświadczony w te klocki (mowa o VR). Chciałbym zobaczyć namiastkę VR zanim wpakuję się w coś droższego typu HTC Vive. Posiadam Asusa Zenfone Max. Telefon jako tako ok ale żyroskopu nie ma. Gram w symulatory lotnicze i do tego używam programu FreeTrack versji 1.7.2 (ver. 2.0 jest płatna a mi wystarczy ta co mam), oraz zestaw diod IR. Teraz pytanie odnośnie do tematu. Jak skonfigurować Trinusa aby działał z FreeTrackiem. Na forum jest napisane, że odpalasz i działa. U mnie tak nie ma.

Chciałbym zagrac w IL 2 Sturmovik w wersji VR z SteamVR. Lecz jak odpalić steamVR na trinus aby mi freetrack działał jako rozglądanie się. Wiadomo, że jak odpalam grę np Warthunder odpale FT, to on tą grę wykryje, Trinus da obraz na telefon i można grać. A jak sprawa się ma z grami VR ze Steam, aby je przetestować z FT? Da się czy nie?

Na forum jest napisane, że FreeTrack działa od już, ale w stronę telefon (FreeTrack input) - > Trinus [FreeTrack output] - > Gra z FreeTrack



Rozwiązanie jest bardzo proste: użyj Riftcata. W jego ustawieniach dajesz “Use FreeTrack orientation and position” i możesz grać w gry ze SteamVR.



Jak będziesz upierac się przy Trinusie, to musiałbyś w nim dać na input FreeTrack (kiedyś to chyba robiłem :stuck_out_tongue: ) i wtedy output SteamVR.

Przepraszam. Źle się określiłem. Freetrack to osobny program. Mi chodzi o FreeTrackNoIR, który posiada plugin od freetrack’a.



Spróbuje ten Riftcat.



Jeśli chodzi o sam program FreeTrack, który można pobrać za darmo z neta, to on mi coś nie trybi. Crashuje mi się jak chce uruchomić śledzenie. Może coś źle robię, albo nie działa dobrze pod win 10.



Pogrzebałem i freetrack mi działa, teraz będę kombinował z tym SteamVR muszę spróbować tego Riftcata