[TrinusVR] Assetto Corsa - Przesunięcie Headtrackingu po chwili używania - (Drifting)

Witaj! Mam problem z Head tracking’iem. Gdy gram i ustawie głowę w odpowiednim kierunku tzn. W stronę kierownicy, po chwili musze mieć głowę przestawioną w lewo żeby patrzeć prosto na kierownicę. Da radę coś z tym zrobić? Pozdrawiam! Wierny fan



[color=green] //Staramy się nie używać w tytule tematu słowa “problem”.

//Poprawiłem, Remlas

Cześć, mam podobny problem w wielu grach i powodem tego jest niedokładność czujników w telefonie.



Na to jest kilka sposobów:

  1. W ustawieniach TRINUS VR w telefonie spróbuj pobawić się opcją DRIFT, ona niby koryguje odpływanie czujników ale daję tej metodzie niską skuteczność.
  2. Najlepszy sposób moim zdaniem to ustawić w opcjach trinusa jakiś skrót klawiaturowy pod przycisk reset :slight_smile: jest taka funkcja, że ustawiasz sobie np klawisz 0 (łatwo go znaleźć na numerycznej na czuja) i po jego naciśnięciu widok się resetuje (ustawia się w kierunku: do przodu). Wystarczy wtedy spojrzeć przed siebie i wycentrować sobie widok guzikiem.



    W załączniku screen z zaznaczoną tą opcją.

Dzieki za odpowiedź. Mam reset już dawno ustawiony. Chodzi mi właśnie o to ze co chwilkę (10 sekund) muszę restartowac a jest to strasznie denerwujące.

Ps. Mam zenfona2 ze551ml

Dla pewności przetestuj jeszcze sensor drift filter w telefonie w trinusie :slight_smile:

Również zauważyłem ten problem u siebie. Co prawda nie przy grze samochodowej, bo wspominasz tu o kierownicy ale w grach FPP i TPP. W tym wypadku po prostu wspomagam się myszką :wink:

Odgrzewam tematy, ale może uda mi się komuś pomóc.



Mi pomógł ten sposób https://www.youtube.com/watch?v=_imVEETkWpc



Możliwe że działa tylko na samsungach, ale warto spróbować.