Symulator nieba na okulary VR

Witam wszystkich!



To mój pierwszy post.

Mam 40 lat. Posiadam od niedawna tanie okulary z Biedronki i telefon Samsung J5.

Interesuje się astronomią. Tu jestmój astro blog.



Chciałbym wyświetlić sobie jakiś program z symulatorem nieba w okularach VR.

Mam na Smart Phona (Android) programy Stellarium i SkySafari.

Szukam programu, który przychwyciłbym obraz ze Smart Phona - z astro programu i pokazał go w okularach.

Nie jestem zbyt mocny w tym temacie VR, dlatego pytam tutaj.



Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Mariusz

gogle z biedronki to nie był zbyt dobry wybór, no ale…



twuój telefon nie posiada żyroskopu, co dodatkowo mocno ogranicza możliwości



masz zrootowany telefon? jeśli nie wiesz co to jest, to kolejny problem…

Nie nie mam. I nie wiem co to znaczy - zrootowany? Po skysarafi można poruszać się padem więc sie da poruszać po mapie nieba. Tylko nie wiem jak wyświetlić obraz w okularach vr. Są odtwarzacze do filmów i zdjęć vr ale do programów nie spotkałem . I nie wiem czy taki program w ogóle jest.



Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka



[size=85][color=green]Dodano po 13 godzinach 28 minutach 11 sekundach:[/size]

Chodzi mi o program który dzieli obraz w Phonie na dwie części i można go ściągnąć lub kupić ze sklepu Google.



Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Chodzi mi o program który dzieli obraz w Phonie na dwie części i można go ściągnąć lub kupić ze sklepu Google.



Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

???



Nikt nic nie wie na ten temat?

Tylu użytkowników, a tu zero odpowiedzi.

program który dzieli obraz na dwie części był juz omawiany na forum (<URL url="https://forum.vrpolska.eu/t/aplikacja-podwajajaca-obraz/127/1 text=“viewtopic.php?f=38&t=83&hilit=sbs”>https://forum.vrpolska.eu/t/aplikacja-podwajajaca-obraz/127/1). Jest to bardziej kwestia że nikt z userów nie zagłębiał się w temat “symulatoru nieba”. No i wspomniany przeze mnie program wymaga odpowiednio nowego androida i roota.

tak czytałem już ten watek. problem, że nie wiem co to znaczy ten root?

Na anglojęzycznych stronach czytałem, że to ingerencja w kod źródłowy Androida i wiąże się to z utratą gwarancji.

jak możesz to podaj polskiego linka na ten temat.



Linki z tamtego tematu o podziale obrazu nie chcą instalować tamtych programów.



Telefon mam pół roku, więc pewnie nowy.