[TrinusVR] Nie mogę połączyć telefonu za pomocą USB

Mimo włączonego USB Tetheringu w telefonie nie mogę go połączyć. W trinusie wyskakuje powiadomienie aby sprawdzić czy tethering jest włączony i czy uruchomiłem trinus na telefonie. Nie mam żadnych pomysłów jak to naprawić :confused:

Sprawdź czy działa Ci tethering czyli:

Sprawdź czy masz zainstalowane sterowniki do telefonu

Odepnij kompa od internetu i sprawdź czy działa Ci sieć z telefonu.

Dzaiła mi sieć z telefonu, ale sterowniki ? Nie wiem jakie :stuck_out_tongue_winking_eye: Mam telefon ASUS Zenfone 2 Laser, jak możesz to podaj te stery ;D

Witam,



u mnie problem połączenia przez USB występuje w w dwóch przypadkach:

  1. Przedłużacz - po usunięciu przedłużacza USB serwer Trinus łączy się bez problemu.
  2. USB 3.0 - nie wiem dla czego ale po podłączeniu do USB 3.0 nie che się łączyć, a po zmianie portu na USB 2.0 jest ok.



    Co ciekawe w obydwu przypadkach telefon był wykrywany przez komputer i client Trinusa na telefonie tez pokazywał że wszystko ok, a komunikaty o błędach pokazywały się dopiero przy odpalaniu serwera na kompie.





    Pozdrawiam,

    Flash

U mnie Trinus blokuje połączenie do momentu aż nie wyłączę w telefonie internetu (dane komórkowe).

Kurcze coś musi być z trinusem. VR Streamer działa przez ten tethering ale najbardziej boli mnie w nim to, że brak w nim tego zaokrąglenia obrazu. :confused:

A spróbuj z Splashtop, sam się bawiłem i nawet niezła latencja jak na internet. Chyba dało się coś narobić żeby po kabelku było.

Przez internet jest kiepsko z opóźnieniem, niby niskie ale podczas korzystania z VR może się robić nie dobrze :wink: Z tego co wiem to splashtop można dać po kabelku tylko w iOS :confused:

Po włączeniu tetheringu twój telefon robi za router, więc tworzy sieć, w której powinny (i w większości są) działać aplikacje używające “internetu” (jak to błędnie określiliście). Kabelek w tetheringu robi wtedy za “WiFi”.



Pamiętajcie by wyłączyć dane pakietowe / internet mobilny w telefonie :slight_smile:



Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Remlas, niestety opóźnienie jest wciąż zbyt duże.





[color=green]

//My name is Remlas

//Remlas Bond

Szczerze mówiąc bardzo dobrze spisuje się Intugame VR. Bardzo mała latencja po kablu w stosunku do innych programów.