DisplayPort brak sygnału w Trinusie po wyłączeniu monitora

Podepnę się w temacie.

Chcę na czas grania zaoszczędzić na energii i przesiadać się na Dreamzy + Trinus. Niestety pojawia się problem. Zaraz po wyłączeniu monitora, obraz na komórce przestaje reagować, włączę monitor - wszystko wraca do normy. Jakieś pomysły co to może być? Jak wyeliminować ten problem?



[color=green]//wydzielam do osobnego wątku. Jeden problem - jeden temat :wink:

//Remlas

z jakiej metody przechwytywania w trinusie korzystasz? widzę, że Windows 10, ale jakie GPU? Sprawdź, czy podobny problem występuje np przy KinoVR albo czymś do zdalnego sterowania, np TeamViewer, VNC . Jaki profil zasilania w Windowsie? Może karta graficzna się “usypia” po wyłączeniu monitora "w celu oszczędzania energii?

W trinusie capture mode mam na compatible, windows 10, karta evga gtx 980 ti, tryb oszczędności wyłączony. Monitor połączony z kartą poprzez Display Port.

Doczytałem, że wyłączony monitor podłączony przez DisplayPort znika z systemu. Możesz na próbę podłączyć przez DVI, VGA lub w ostateczności HDMI? Potwierdziłoby to moje założenia, i wtedy można by było szukać rozwiązania odnośnie DisplayPortu

Robby, daj znać jak spróbujesz, bo też mnie to ciekawi.

No cześć,

dopiero dziś znalazłem czas by się pobawić.

Karta ma tylko wyjścia DP i Hdmi. Po podłączeniu przez Hdmi i wyłączeniu monitora, trinus wciąż podaje płynnie obraz na komórkę, po powrocie na DP problem wraca.

Musisz poszukać czy da się zrobić tak, by monitor podłączony przez DisplayPort nie znikał z systemu (nie stawał się jak odłączony) po jego wyłączeniu. Może w sterownikach karty graficznej albo ustawieniach monitora?

Tam szukałem na samym początku :wink:

ale nic nie znalazłem…

Znalazłem kilka możliwości:



Myślę, że ostatnie to jest to, czego szukamy :wink:

Niestety mój panel NVidia różni się od tego przedstawionego w linku i nie mogę namierzyć tych opcji :frowning:



Poradziles juz sobie?



Może głupie pytanie ale muszę: najnowsze sterowniki masz (chodzi o te opcje)

Update sterowników robię regularnie :wink:

Poradziłem sobie w ten sposób, że mimo iż na porcie HDMi kolorystyka jest ciut gorsza niż na DP, to śmigam na HDMi i tyle :wink:

wpadłem na jeszcze jeden pomysł, ale na 80% może nie działać do końca jak to sobie widzę: puść sygnał do monitora przez DP i HDMI i zduplikuj / sklonuj te ekrany aby wyświetlały to samo. Podejrzewam, że monitor po zmianie wejścia zniknie z systemu jakby był wyłączony, ale zawsze jest szansa, że może jednak pyknie :stuck_out_tongue:

warto spróbować :wink: