[TrinusVR] spowolnienie aplikacji na HTC One M7

witam,

mam problem z Trinusem 2.0.7b na telefonie HTC One M7 (lizak 5.02). Ustawienia na PC czy telefonie w sumie chyba probowalem juz wiekszosci konfiguracji. Wszystko robie zgodnie z poradnikami czy to z tego forum, czy ze stronki Trinusa, czy filmikow Jacka, nie ma to znaczenia. Do rzeczy zatem. Aplikacja na telefonie po prostu chodzi wolniej niz np na duzo gorszym LG Spirit Lte (pianka 6.0). Jak odpale streaming czy to po kablu czy to przez Wifi na poczatku jest w sumie ok, ale po 1-5min obraz zaczyna troche scinac (cos jak brak synchronizacji pionowej na PC). Klatki chyba nie spadaja (przynajmniej nie widac tego na cyferkach Trinusa PC), ale jest odczuwalne przymulenie. Jak zakoncze streaming to wlasnie wtedy widac co sie dzije z aplikacja. Najlepiej widoczne jest to w Settings - More. Jak sie je zaczyna przewijac to jest masakryczne spowolnienie. Na Lg chodzi wysmienicie, bardzo szybko zero spowolnien czy podczas streamingu gry czy po wyjsciu z niej (oczywiscie w tym lg nie ma zyroskopu, ale to chyba nei ma zwiazku z tematem). Nie moge zainstalowac na PC z windowsem 10 NDIS 6 (odpowiedzialne za USB tethering), mam tylko 5 (chyba drivery htc jeszcze tego nie obsluguja, albo nie udalo mi sie znalezc odpowiednich). To i tak nei powinno miec znaczenia, bo tak jak pisalem wczesniej po Wifi tez tak sie dzieje.

Nie wiem o co chodzi, czy ktos ma jakis pomysl?



Edit: wyglada na to, ze jak wlacze Lens Correction to jest ok. Spada oczywiscie kilka fpsow, ale ogolnie jest lepiej. O co chodzi?

hej

jakie są temperatury telefonu po tych 5 minutach używania? być może występuje tzw. Throttling. Z tym uporali się userzy LG G3 zmniejszając napięcie i taktowanie, może (łatwiejsze te drugie) Ci pomoże. do sprawdzenia temperatury polecam CPU-Z :wink:

Ok, sprawdze te temperatury, ale nie sadze zeby to bylo to, bo czasem juz zamula po kilkunastu sekundach. No i dlaczego po wlaczeniu Lens Correction jest chyba ok, nawet na maksymalnych ustawieniach jakosci?



[color=green]nie cytujemy ostatniego posta, chyba, że wymaga tego sytuacja (np. cytowanie kilku postów albo np. kawałek kontekstu)

//Remlas



edit: to chyba nie jest kwestia temperatur. Grzeje sie tak jak przy kazdej innej aplikacji VR do ok 50C. Bardziej zastanawia mnie dlaczego wszystko jest ok jak wlacze Lens Correction? Dziwna sprawa jeszcze z tym rinusem jest taka, ze nawet jak go odpale z app Cardboarda bez Lens Correction to mi nie lapie ustawien z kodu QR. Nie ma zadnych zalaman obrazu tylko 2 idealnie kanciaste kwadraty. Czy to kwestia darmowej wersji? Ktos sie spotkal z takimi anomaliami?