okulary jako monitor

Sorry za bardzo podstawowe pytanie, nigdy nie miałem dostępu do takiego sprzętu. Czy jest taka możliwość, żeby okulary + telefon z odpowiednim oprogramowaniem zastąpiły zwykły monitor? Abstrahując od ergonomii, wygody czy innych czynników. Po prostu czy mogę wyświetlić pulpit np. windows 10 + dowolna aplikacja 2D? Jeżeli tak to jaką rodzielczość można osiągnąć?

Tak, ale tylko w pewnym stopniu. Co do rozdzielczości musiałbyś to sprawdzić: zainstaluj TeamViewer na komputerze, odłączy monitory Zrestrartuj I sprawdź w Windowsie jaką możesz ustawić rozdzielczość. Pamiętam, że jak kiedyś zrobiłem coś takiego z Ubuntu to uruchomił się w 800x600. Nie jestem też pewien, czy jeśli będziesz miał odłączony monitor to czy będzie używana karta graficzna

Janku,

jeśli zależy Ci na transmisji/streamingowaniu obrazu z gier na PC do urządzeń mobilnych,

to jest taka możliwość, póki co dla urządzeń z systemem Android.

Na swoim PC’ie należy zainstalować “Trinus VR Server”, (a jeśli masz starą wersję Windowsa, to dobrze jest sprawdzić czy zainstalowany jest Microsoft.NET 4), po czym odpowiednio ją skonfigurować. Następnie na telefonie zainstalować aplikację ze sklepu Google Play: “TrinusVR” (bezpłatna wersja pozwala na 10minutowe sesje, płatna pozwala na sesje nieograniczone).

Samo połączenie telefonu może się odbywać przez długi kabel USB [obraz Full HD w predkości 30-60 klatek], lub przez Wi-Fi [znaczny spadek ilości klatek].

Istnieją także inne aplikacje do takich połączeń, np. Opentrack.

Jeżeli jednak zależy Tobie tylko na pulpicie zdalnym w telefonie z Androidem to znajdziesz w sklepie Google Play mnóstwo aplikacji.

Sam TeamViewer, o którym wspomniał Remlas, pomoże Ci połączyć się z pulpitem PC.

Gdybyś potrzebował pomocy/wskazówek daj znać, to podrzucę potrzebne informację :wink: