Czy jest szansa by poczuć się jak w kinie ?

Czy wyświetlacz FHD o wielkości 5,2" pozwoli na komfortowe oglądanie pełnometrażowych filmów ? Nie mówię o 360* po prostu chciałbym wieczorem sobie usiąść odpalić jakiś tytuł i obejrzeć film na duużym ekranie i poczuć się jak w kinie. Czy jakość raczej kiepska którą można przyrównać do dawnego VHSa ?



Ciekawi mnie czy oglądacie tak filmy i jaka jest Wasza opinia.

Dużo zależy od apki, ponoć na GearVr się dobrze ogląda. Twój ekran spełnia nie jako minimum, chociaż patrząc że :

Przy 1920x1080 (poziomo) mamy pół szerokości czyli ok. 960x1080 na oko. Film będzie załóżmy w formacie 16:9 czyli max rozdzielczość filmu jaką będziesz widział to 960x ~540px

Ciągle wydaje się to być więcej niz VHS :smiley:

Ale czy wystarczająco by przeczytać napisy w filmie ? :slight_smile: Oraz co z tymi pixelami które widać… W grze może drażnić ale czy w filmie również ? Testowałem jak wygląda aplikacja CmoarVR Cinema… I nie dość że tam wszystko się rusza jak ruszam telefonem bym mógł oglądać sale kinową… Co dla mnie jest zbędne…To sama apka spociła mój telefon na tyle że dostałem komunikat “Jasność ekranu została zmniejszona z powodu wysokiej temperatury procesora” A gdzie tu jeszcze w trakcie film odtwarzać :slight_smile:

Hm, jak chcesz mieć tylko podwojony film to jakiś “VR player” z Google Play powinien Ci pomóc, ustaw w nim “bez trackingu” i próbuj. Pamiętaj, że kino to także dźwięk.

Możesz też spróbować włączyć na zwykłym YouTube (bez trybu Cardboard) film w stereoskopowym 3D (side by side)

A skoro mam dwa obrazy zawsze na lewe i prawe oko - to uzyskuje za każdym razem 3d ?

Jak chcesz poczuć się jak w kinie to polecam projektor. Ceny są przystępne dla każdego. Jeszcze 10 lat temu projektor był poza zasięgiem przeciętnego Polaka, teraz można mieć kino w domu. Ja w kinie ostatni raz byłem 2 lata temu. W domu robie projekcje co piątek. Oglądam co chce i w jakiej chce pozycji :slight_smile:

wiem wiem… znajomy u którego często bywamy na męskich spotkaniach o nazwie Fifa Day :smiley: używa projektora jako telewizor :wink: W sumie po miesiącu stwierdził że nie chce TV bo za mały i został z projektorem… Lampe wymianie średnio co 8-10 miesięcy więc mówi że nie jest źle :smiley:

To musi ostro go używać. Ja mam 2 lata jeszcze lampy nie wymieniałem.